Przepracowanie dotyka sporej ilości przedsiębiorców oraz pracowników korporacji, a także zwykłych etatowców. Jest jednak sposób, aby osiągnąć sukces, zarobić sporo pieniędzy, a jednocześnie nie zrujnować sobie życia i zdrowia psychicznego czy osobistego. Ciężka praca jest bogiem kluczem do dobrych wyników. Musisz się przygotować na wiele godzin ciężkiej pracy, znacznie więcej niż Twojej konkurencji. W ten sposób oczywiście, trzeba pracować z głową. Dojście na szczyt nie bierze się jedynie z ciężkiej pracy, ale również nad doskonaleniem swojej umiejętności oraz zdobywaniem niezbędnego doświadczenia, a także wiedzy, które wykorzystamy w późniejszym czasie.
Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/przepracowanie/
Przepracowanie – co zrobić, aby mu nie ulec?
Przede wszystkim należy pracować i nie narobić sobie zaległości. Chroniczne pracowanie nie jest w żadnym wypadku oznakom sukcesu. Jest to jedynie sygnał, że coś dzieje się nie tak w naszym postępowaniu. Naukowcy dawno to dowiedli. Jak wiadomo, pieniądze nie zawsze dadzą nam szczęście. Jednak istnieje powiedzenie że lepiej płakać w Ferrari, niż na rowerze.
Przepracowanie – zanim fizyczne objawy nie dadzą nam funkcjonować
Skutkami przepracowania mogą być kolosalne. Jednak nie jesteśmy skazani od razu na czarny scenariusz. Nasze zdrowie, oraz sukces są to wybory, które zależą tylko i wyłącznie od nas. Eric Baker podkreśla, że: ” sytuacja zmienia się, kiedy zauważasz, że Twoja praca ma znaczenie”.
Dokładniej widać to na słynnym badaniu Lewisa Termana- uczestnicy byli obserwowani od młodości postawić – pokazywano, że osoby które są zaangażowane znaczącą karierę oraz pracują ciężko, żyły dłużej.
Co może oznaczać znacząca kariera?
Według Erica Beckera jest to: Zrobienie czegoś ważnego dla samych nas, oraz tego w czym jesteśmy wyjątkowo dobrze. Co więcej, jeżeli zajmujemy się sprawami, w którym jesteśmy naprawdę dobrzy, to znaleźliśmy receptę na szczęście.
Jednocześnie będziemy mniej zestresowani, smutni czy też zmartwień. Nabierając kompetencji, dążymy do mistrzostwa. Jest to również obok autonomii oraz dobrych relacji między współpracownikami, a także relacji międzyludzkich – to największe elementy solidnej motywacji i zawzięcia do pracy.
Zobacz też: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/tarcza-antykryzysowa/