Szybki montaż – czyli tradycja kontra nowoczesność. Poznaj najlepsze rozwiązania, dzięki którym przyspieszysz każdą pracę

Budowa domu, remont, wymagają stosowania odpowiednich materiałów i technik, które przyspieszają pracę. Szybki montaż ścian, ceramiki łazienkowej, czy podłóg gwarantuje nie tylko ukończenie prac w krótkim czasie, ale również wykonanie ich bez wysiłku. Poznaj zatem najlepsze, nowoczesne rozwiązania, które w wielu przypadkach mogą wyprzeć te tradycyjne.

Ściany domu z betonu w kilka chwil kontra tradycyjne wylewanie betonu

Zamiast stawiać dom murowany można zdecydować się na taki z prefabrykatów betonowych. W ten sposób bardzo często buduje się hale. Najczęściej jednak konstrukcje stalowe wypełniane są na placu budowy mieszanką betonową, co przedłuża czas wykonania. Znacznie lepszym i szybszym rozwiązaniem jest wykonanie wcześniej ścian z prefabrykatów betonowych według określonych założeń. Gotowe ściany, razem z wyciętymi otworami okiennymi i drzwiowymi docierają na budowę. Na miejscu ściany żelbetowe są ustawiane na fundamencie i kotwione w betonie. Poszczególne ściany łączone są systemowymi łącznikami. Dzięki temu konstrukcja może zostać postawiona w ciągu jednego dnia. Ściany działowe łączone są z konstrukcyjnymi dzięki wyprofilowanych końcach typu pióro-wpust. Dom może być również szybo wybudowany w technologii betonowo-drewnianej.

Zamontuj ceramikę łazienkową bez wysiłku

Stosowanie odpowiednich narzędzi pozwoli również ceramikę łazienkową zamontować bez wysiłku. Montaż kabin prysznicowych, a także parawanów nawannowych nigdy nie był taki prosty. Profile przeznaczone do szybkiego montażu klejonego bardzo łatwo się łączy. Parawan nawannowy można przymocować za pomocą kołków i wkrętów, czyli tradycyjnie. Do montażu kabin prysznicowych i osłon można również użyć sprawdzoną taśmę akrylową. Warto wiedzieć, że taśma akrylowa dostępna jest w kilku kolorach. Poza czarną, możemy wybrać szarą, a także transparentną. Dzięki temu miejsce łączenia nie będzie w ogóle widoczne. Taśma akrylowa ma podwójną warstwę klejącą, która zapewnia bardzo skuteczne zespolenie dwóch elementów, np. wykonanych z ceramiki i pleksi.

Montaż podłóg w systemie click-click

Decydując się na pokrycie posadzki wybranymi panelami można je mocować w sposób tradycyjny z użyciem kleju montażowego, ale lepszym sposobem będzie wybranie niezwykle prostego i skutecznego systemu click-click. Każdy panel wyposażony jest w pióro i wpust dzięki temu można łączyć je bezspoinowo i do tego bardzo szybko. Co ważne poszczególne panele łączy się krótszym bokiem i można skracać je przy użyciu gilotyny. Co bardzo ważne tzw. podłoga pływająca jest nie tylko łatwa w montażu, ale również w demontażu, dzięki temu, kiedy płytka ulegnie uszkodzeniu będzie można bardzo łatwo ją wymienić na nową i nieuszkodzoną. Można zaoszczędzić na zatrudnianiu fachowców, gdyż z montażem takiej podłogi poradzimy sobie bez trudu samodzielnie.

Szybki montaż okien i drzwi

Nie tylko ściany, czy podłogi, ale również okna i drzwi można montować zdecydowanie szybciej. Wystarczy zastosować kotwy lub dyby mocujące w przypadku ościeżnicy, a także piankę uszczelniającą szybko schnącą. Normalnie montaż okna trwa dość długo ze względu na to, że pianka może schnąć nawet kilka godzin. Jednak szybkoschnąca pianka montażowa do pełnego stwardnienia potrzebuje zaledwie 90 minut.

Tapety winylowe z dodatkową warstwą z dodatkową warstwą flizeliny

Pokrycie pokoju w tapetach kiedyś było bardzo trudnym i pracochłonnym zadaniem. Jednak dziś montaż tapet jest zdecydowanie prostszy. Wystarczy wybrać modele z dodatkową warstwą flizeliny. Dzięki niej tapeta nie marszczy się, a warstwa ta stanowi dodatkową izolację. W razie nieprawidłowego położenia może jeszcze ją oderwać i położyć ponownie zanim zwiąże się ze ścianą. Wszystko dzięki temu, że klej nakładamy nie na tapetę, a na ścianę. Zatem praca może być szybsza i precyzyjna. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż stosowanie tapet bez warstwy flizelinowej.

Stosując nowoczesne systemy montażu, a także materiały można znacząco przyspieszyć prace budowlane i remontowe. Warto korzystać z tych rozwiązań, które pozwalają nam oszczędzić czas. Efekt może być równie oszałamiający, a wkład pracy znacznie mniejszy.