Przyłącza energetyczne

Pracując w branży budowlanej, bardzo często miałem do czynienia z różnego rodzaju pracami w różnych miejscach i o różnym charakterze. W tej pracy tak to właśnie wygląda, że gdy się w niej zatrudniamy, to słyszymy od szefa, iż będziemy wykonywać tylko wybrane zajęcia, okazuje się jednak po czasie, że jest zupełnie inaczej i że zajmujemy się tak naprawdę wszystkim, oraz bierzemy zlecenia, które wpadną nam w ręce. Dzięki temu pracując kilka lat w jednej z takich firm, nauczyłem się bardzo wiele przydatnych każdemu mężczyźnie kwestii, które to wykorzystuje w życiu prywatnym do dziś.

Przyłącza energetyczne kablowe i napowietrzne, to jedna z rzeczy, które mieliśmy okazję robić, lub pracować w otoczeniu osób, które takie prace wykonywały. Robiliśmy także przyłącza wody i gazu, a więc tak naprawdę zajmowaliśmy się wszystkim po trochu. Nie była to łatwa praca szczególnie wtedy, gdy padał mocny deszcz, a my musieliśmy stać w wielkim dołku i kopał rów, tak by dokopać się do miejsca, w którym był kabel, lub rura od kanalizacji. Nie było to żadnym problemem, gdy do swojej dyspozycji mieliśmy Pana z koparką. Wtedy on wykonywał prawie całą pracę za nas a my tylko w okolicach samej rury i kabla poprawialiśmy miejsce łopatą, tak by on nic nie uszkodził. Praca ta jak już wyżej napisałem nie należała do łatwych i była z tych, po których wracało się do domu brudnym jak po wojnie, lecz była dobrze płatna i był tam całkiem fajny klimat. Było to też bardzo odpowiedzialne zajęcie i pamiętam, że raz musieliśmy zapłacić dość dużą karę, gdy robiliśmy podczas przyłącza mały przewiert i trafiliśmy w kabel z prądem. Mieliśmy na szczęście dużo farta, że nic nam się nie stało i poza karą finansową od panów z urzędu miasta, udało się ujść z życiem. Praca przy przyłączach nie należy więc do prostych zajęć i powinny ją wykonywać osoby, które mają o niej sporo pojęcia, by innym ludziom nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo, oraz nie stało się nic nam samym, gdyż jak wiemy zdrowie jest najważniejsze i musimy o nie dbać.

Przyłącza energetyczne i napowietrzne znajdziesz na https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/przylacza-energetyczne-kablowe-i-napowietrzne