budownictwo

Współczesne budownictwo charakteryzuje się nie tylko innym niż dotychczas stylem budowy, ale także korzystaniem z nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, żywica była czymś zupełnie nowym. Na posadzki z żywicy decydowali się jedynie ci, którzy nie bali się nowych rozwiązań. Obecnie technologia ta doceniana jest przez wszystkich fachowców z branży. Pionierem w Polsce na rynku nowej generacji żywic jest firma Revo System z Bydgoszczy.

Kilka słów na temat historii firmy Revo System

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1992 roku od kładzenia posadzek. Sporo pracy wymagała wtedy sama popularyzacja posadzek z żywicy. W związku z tym, że firma dostarczała bardzo dobre produkty, które odpowiadały potrzebom klientów, szybko rozwinęła swoją działalność. Zainwestowała we własny proces technologiczny i nawiązała współpracę z technologiem.

W 1996 roku uruchomiła produkcję i sprzedaż systemów posadzkowych z żywic epoksydowych. Przekształcenie w producenta pozwoliło jej elastycznie dopasowywać wykonywane nawierzchnie do potrzeb polskiego rynku. W odpowiedzi na potrzeby klientów, w 2009 roku rozpoczęto produkcję systemów dla drogownictwa, a w 2010 roku powstała wodoprzepuszczalna nawierzchnia mineralno-epoksydowa. Z kolei w 2012 roku wprowadzono na rynek nawierzchnie dedykowane ścieżkom rowerowym i terenom rekreacyjnym.

Obecnie priorytetem spółki jest wspieranie rozwoju zrównoważonych miast. Sprzyjają temu innowacyjne produkty firmy, które wspomagają rozwój ekologiczny, ekonomiczny, społeczny oraz kulturowy.   

Produkty Revo System

Katalog produktów firmy obejmuje systemy posadzkowe oraz systemy drogowe, które sprawdzają się zarówno w przestrzeni publicznej, jak również na posesjach prywatnych. W ofercie producenta znajdują się:

  • nawierzchnie mineralno-epoksydowe EKOWAY,
  • epoksydowe zaprawy do spoinowania nawierzchni z kostki brukowej klinkieru i płyt z kamienia naturalnego – SOLIDBOND,
  • powłoki z barwionej żywicy do nawierzchni betonowych i asfaltowych – TOPASFALT,
  • masy naprawcze do galanterii betonowych – SOLIDFIX,
  • posadzki epoksydowe do pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych – FLOORPOL.

Żywiczne posadzki przemysłowe, parkingowe, antyelektrostatyczne FLOORPOL dedykowane są różnym warunkom pracy, w tym obciążeniom dużym, średnim i lekkim. W opcji są także systemy antyelektrostatyczne. Podłogi mogą być jednobarwne lub wielobarwne, gładkie, zacierane mechanicznie, strukturalne, sypane, przeciwpoślizgowe. Każde proponowane przez firmę Revo System rozwiązanie jest dokładnie opisane na stronie internetowej producenta, która znajduje się pod adresem: Revosystem.pl. Podano tam, między innymi: dane techniczne, właściwości użytkowe, dostępną kolorystykę i zastosowanie.

Zrealizowane projekty

Warto osobiście przekonać się jak efektownie prezentują się wyroby Revo System i przejrzeć zdjęcia zrealizowanych projektów. Wśród nich znajdują się liczne inwestycje samorządowe, jak budowy i przebudowy dróg, placów miejskich, ścieżek rowerowych, parków, deptaków w różnych częściach Polski (np. Bydgoszcz, Gdynia, Warszawa, Lublin, Polkowice).

Zadowolonymi klientami firmy są także właściciele zakładów naprawy samochodów, firm produkcyjnych, usługowych i magazynowych, drukarni, czyli wszystkich tych podmiotów, w których działalności liczy się trwała i bezpieczna nawierzchnia.