Praktycznie każdy właściciel domu bardzo często zmaga się z degradacją posadzek. Powodem jest oczywiście codzienne stąpanie po danej powierzchni. W tym miejscu pojawia się pytanie, w jaki sposób odnowić daną posadzkę oraz jakie materiały stosować w tym celu?

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się diamentowe dyski polerskie. Można z nich korzystać zarówno na mokro, jak i sucho. Sposoby polerowania zależą przede wszystkim od powierzchni, na której będą stosowane.

Jednym z najlepszych diamentowych dysków używanych zarówno przez specjalistów, jak i laików jest tarcza FI100. Przeznaczona jest do polerowania takich powierzchni jak granit, beton, ceramika, gres oraz kamienie naturale. Jego ogromnym atutem jest wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia.

Kolejnym godnym uwagi diamentowym dyskiem polerskim jest FI100 o granulacji # 50 do Buff. Polecany jest szczególnie dla osób, które cenią sobie tarcze o większej średnicy. Do polerowania na sucho warto zakupić FI100.

Jak już wcześniej wspominaliśmy sposób polerowania zależy od rodzaju kamienia. Do tego celu warto wybierać maszyny, które świetnie sprawdzają się zarówno do oczyszczania, jak i polerowania kamieni.

Na rynku istnieje wiele firm godnych polecenia. Warto zwrócić uwagę na silnik danego urządzenia oraz jego ciężar. Niektóre maszyny nadają się tylko do małych powierzchni. Należy także zorientować się jaki rodzaj dysków wykorzystywany jest przez dany sprzęt. Najlepiej sprawdzają się diamentowe dyski polerskie. Każda porządna maszyna powinna być zaopatrzona w system odprowadzania pyłu.

Wybór metody pracy w głównej mierze zależy od operatora, jednakże obecnie najpopularniejszą metodą jest szlifowanie na mokro. Największym mankamentem tego rodzaju szlifowania jest szybsze zużywanie się diamentowych dysków polerskich. W przypadku oczyszczania na sucho ogromnym plusem jest zachowanie porządku oraz powstawanie mniejszej ilości zarysowań.

Bardzo ważne jest, aby w pracy używać narzędzi, które powinny być przystosowane do grubości ziarna. Warto zainwestować w dobre diamentowe dyski polerskie, dzięki którym nasze wnętrze będzie wyglądało elegancko i schludnie.

Źródło: diamentowe dyski polerskie – Diames http://diames.pl