Stylowe lampy sufitowe do salonu

Jeśli marzy Ci się stylowy salon, to koniecznie musisz kupić stylowy żyrandol, który stworzy niepowtarzalny klimat. Nowoczesne żyrandole do salonu nawiązują stylem do lamp z lat 80-tych i 90-tych, kiedy to żyrandole były ozdobą całego salonu. I tak jest także dzisiaj.

Stylowy żyrandol do salonu

Punktowe, minimalistyczne oświetlenie w obecnym czasie wyszło z mody. Teraz na suficie powinna wisieć piękna lampa z kilkoma punktami świetlnymi. Im więcej, tym lepiej oczywiście. Bogato zdobione, z kryształkami, ze szkła lub mosiądzu – stylowe żyrandole do salonu powinny znaleźć się w każdym nowocześnie urządzonym mieszkaniu.

Stylowe lampy sufitowe pasują do każdego wystroju. Świetnie wyglądać będą w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym i klasycznym. We wnętrzach w stylu zamkowym najlepiej wyglądać będzie kryształowy żyrandol z mosiężnym szkieletem. Na pewno przykuje uwagę każdego gościa.

Stylowe żyrandole do salonu – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Stylowe lampy sufitowe dostępne są w różnych wzorach. Wybierając lampę należy zwrócić uwagę na jej wykonanie. Musi ona być solidnie wykonana z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej kupić żyrandol znanego producenta, dzięki temu będziesz miał pewność, że będzie ona dobrze wyglądać przez długi czas.

Stylowy żyrandol do salonu nie powinien być zbyt duży, jeśli pokój jest niewielki. Zbyt duży żyrandol optycznie pomniejszy wnętrze i nie będzie dobrze wyglądać. Zwróć uwagę także na rodzaj żarówek, jakie w danym modelu można wkręcić oraz czy lampa posiada ściemniacz, który jest bardzo praktyczny i przydatny.

Stylowe lampy sufitowe w nowoczesnym salonie

Stylowy żyrandol sprawdzi się w każdym wystroju. Nowoczesny salon urządzony jest w jasnych barwach. Dlatego w takim wnętrzu żyrandol także powinien być jasny z białymi lub kremowymi kloszami.

Możesz naturalnie wybrać żyrandol, który będzie kontrastować z kolorami ścian czy mebli. Wówczas do żyrandola dokup dodatki w takim samym odcieniu. Mogą to być poduszki lub ramki na zdjęcia.