Dokumenty medyczne powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Nie powinny być to drewniane szafki. Dlatego też w dobie współczesnej standardem jest wykorzystanie do tego celu szaf metalowych. Na rynku mamy do czynienia z wieloma producentami owych szaf. Do tych czołowych jak najbardziej można zaliczyć firmę Gaudia. Tutaj mamy do czynienia z szerokim wyborem wysokiej jakości szaf. Oferta jest zróżnicowana pod względem rozmiarów samych szaf, ilości i rozmiarów przegród oraz szuflad.

Specyfikacja oferty firmy

Szafy medyczne  mają rację bytu w wielu różnych placówkach. Bardzo dobrze sprawdzą się w szpitalach, przychodniach zdrowia, prywatnych klinikach oraz specjalistycznych klinikach medycznych. Zróżnicowany asortyment jest tym elementem, który bez wątpienia jest z punktu widzenia klienta bardzo ważny. Można wyróżnić takie szafy jak:

  • szafki kartotekowe w formacie A4,
  • szafki kartotekowe w formacie A5,
  • szafki kartotekowe w formacie A6,
  • szafki kartotekowe w formacie B5,
  • szafki przeznaczone dla teczek wiszących,
  • szafki aktowo-kartotekowe,
  • szafki dla kart osobowych,
  • szafki na płytki CDR.

Różnorodność oferty to jedna kwestia, ale nie jedyna ważna. Tutaj liczy się bowiem także jakość.

Cechy dobrej szafki

Szafki, o których tutaj mowa, to produkt bardzo estetyczny, a przede wszystkim funkcjonalny. Meble te są wykonane z metalu, co przekłada się na ich wytrzymałość. Wykonane z blachy stalowej i malowane proszkowo spełniają swoją funkcję w stu procentach. Te szafy są w pełni odporne na korozję. Każda szafa posiada specjalnie szuflady, które są dostosowane wymiarami do teczek kartotekowych. Największe zainteresowanie budzą szafki na dokumenty formatu A4 oraz B5. Ponadto również w ofercie znajdują się szafy przeznaczone do przechowywania rejestru prowadzonych usług medycznych. Jest jeszcze jedna istotna cecha tych mebli, o której należy wspomnieć. Mowa jest mianowicie o tym, że posiadają one specjalną blokadę, dzięki której otwiera się tylko jedna szuflada. To zapewnia znacznie większą stabilność całemu meblowi.

Cena i jakość w parze

Z punktu widzenia klienta, czyli placówek medycznych liczy się nie tylko jakość, ale jednocześnie też ważnym elementem jest cena. Oferta, o której jest mowa, jest nie tylko bardzo szeroka pod względem asortymentu. Mamy do czynienia z bardzo atrakcyjnymi cenami. Te można ustalić na bazie indywidualnych negocjacji. Na każdy zakupiony mebel klient otrzymuje oczywiście pełną gwarancję. Aby móc poznać większą ilość szczegółów na temat tych szaf, warto jest zajrzeć na stronę internetową. Znajdziemy ją pod adresem https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne. Tego typu szafy są obecnie pewnym standardem, znajdują swoje zastosowanie w większości placówek medycznych w naszym kraju. To potwierdza tylko, że mamy do czynienia z naprawdę bardzo wysoką jakością produktu. Szafy te są trwałe i będą służyć przez bardzo wiele lat bez konieczności ich wymiany czy też konserwacji.