Czyste i estetyczne ubrania są nie tylko naszą wizytówką, ale także wpływają na nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest, aby nasze pranie odbywało się skutecznie, również w niskich temperaturach – czego wymaga większość ubrań. Aby to osiągnąć, pralka powinna równomiernie rozprowadzać wodę z detergentem i prać z odpowiednią siłą, tak jak robią to pralki Samusng Q Drive.

Czystość i zdrowie

Aby ubrania po wyjęciu z pralki były czyste i pachniały świeżością, wszystkie zabrudzenia muszą z nich zostać dokładnie usunięte, a sama garderoba dobrze wypłukana. Na proces ten wpływa oczywiście jakość środków piorących, ale także struktura i praca bębna pralki, wprawiającego w ruch nasze ubrania. Nowatorskim rozwiązaniem jest technologia Quick Drive pralek linii Samsung Q Drive.

Usuwanie plam jest możliwe przy odpowiednim użyciu detergentu, który zmniejsza napięcie powierzchniowe wody oraz jej twardość, ułatwiając kontakt zanieczyszczenia ze środkiem piorącym. Na skuteczność tego procesu wpływa bęben. Bęben Quick Drive wprawia ubrania w ruch w dwóch płaszczyznach, przez co środki piorące mają zwiększony kontakt z plamami i skutecznie je usuwają.

Komfort użytkowania

Skuteczność prania nie ogranicza się tylko do odpowiedniego dozowania detergentów oraz nowoczesnej technologii bębna. Czy wyobrażaliście sobie kiedyś pralkę, która pozwala dokładać do niej ubrania w trakcie procesu prania? Czy nie prościej by było – mając tylko parę delikatnych ubrań, nie prać ich osobno a jedynie dołożyć je na krótki czas do już odbywającego się cyklu? Czy nie byłaby to najlepsza pralka?

Byłaby i jest, przy wyborze urządzeń z technologią AddWash pralek Samung Q Drive, czyli pralek z dodatkowymi drzwiczkami we frontowych drzwiach pralki. Pozwalają one bezpiecznie, bez wylewania się wody, dodać dodatkowe ubrania w czasie trwającego prania, jak również w każdej chwili dołożyć dodatkowy środek piorący lub zmiękczający wodę, który uskuteczni usuwanie zabrudzeń z ubrań.

Higiena prania

Zabrudzenia, które usuwa nasza pralka nie znikają, ale zmieniają swoją postać w płynną, która opuszcza pralkę odpływem. Nie zmienia to faktu, że pozostały brud osadza się także w samym urządzeniu, dlatego wymaga ono czyszczenia i zabiegów konserwujących. Przy zaniechaniu tych czynności, ubrania nabiorą nieprzyjemnego zapachu, zaczną się przebarwiać, szarzeć lub tracić kolor.

Zabiegiem pielęgnującym urządzenie, jest pranie w wysokiej temperaturze czy stosowanie odkamieniaczy. Bez tych czynności nawet najlepsza pralka może mieć problemy z dopieraniem zabrudzeń. Bardzo ważne jest także jej wietrzenie. Z problemem tym poradzą sobie modele z drzwiami Samsung AddWash, które mogą pozostać otwarte po praniu, zapewniając pralce przepływ powietrza.

Dobre przygotowanie

Przygotowując pranie dobrze pamiętać o kilku innych zasadach, które wspomogą proces czyszczenia. Oprócz segregacji kolorami warto też posegregować ubrania i prać je według materiałów z jakich są wykonane. Drobną garderobę należy prać w ochronnych woreczkach, aby nie ugrzęzła ona pod uszczelką bębna. Pamiętajcie także, aby wasz bęben nie został przeładowany ani przeciążony.

Zbyt ciasne ułożenie ubrań ograniczy równomierne rozchodzenie się środka piorącego oraz jego wypłukiwanie. Najważniejsze jest także opróżnienie wszystkich kieszeni spodni i bluzek. Ich zawartość może nie tylko ulec zniszczeniu, ale także uszkodzić wasze urządzenia.