Twój ogród na balkonie – jak go założyć?

Przyszła wiosna, a wraz z nią dłuższe dni, ciepłe wieczory i więcej okazji do spotkań ze znajomymi. Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie uświetni wieczornych nasiadówek z przyjaciółmi, jak spędzenie czasu na balkonie. Problem polega jednak na tym, że balkon trzeba najpierw przygotować do sezonu. Jak to zrobić? To proste! Trzeba ubrać go w zieleń i założyć ogród na balkonie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Ogród na balkonie – od czego zacząć?

Modne ostatnio ogródki balkonowe to tak naprawdę nic innego jak rośliny wsadzone w specjalne doniczki balkonowe. – Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne. Doniczki są zaprojektowane tak, by można było przytwierdzać je w różnych miejscach balkonu – chociażby na barierkach czy też na ścianach – wówczas z jednej strony są płaskie. To doskonały sposób na to, żeby nawet bardzo mały balkon ubrać w zieleń i nie stracić na tym cennego miejsca. – mówi ekspert ze sklepu gardenlove.pl, oferującego kilka ciekawych rozwiązań na balkon: http://gardenlove.pl/54-doniczki-balkonowe-i-szklarenki

Na początku naszej przygody z aranżacją balkonu kluczowy jest zatem wybór rozwiązań. Jak się okazuje, producenci wychodzą nam naprzeciw i oferują naprawdę wiele, dopasowanych idealnie do naszych potrzeb gadżetów. Są to nie tylko wspomniane doniczki, ale również szklarenki. – Które mają również swój wymiar użytkowy. Nie tylko doskonale wyglądają, ale są także okazją do założenia swojego ogródka warzywnego na balkonie czy posadzenia ziół. – dodaje ekspert z gardenlove.pl

Co posadzić na balkonie?

To pytanie zada sobie prędzej czy później każdy posiadacz balkonu. Niestety nie ma na nie jednej odpowiedzi, bo przecież z roślinami jest jak ze wszystkim – kierować trzeba się swoimi potrzebami, upodobaniami, gustami. Jedni rzeczywiście pójdą w stronę funkcjonalności i będą mieli ziołowy ogródek czy też szklarenki wypełnione nowalijkami. Drudzy stawiają na aspekt wizualny i zaaranżują balkon: pelargoniami, begoniami, aksamitkami czy też petuniami.

Ogród na balkonie to doskonałe rozwiązanie – nie tylko sposób na zaaranżowanie przestrzeni, ale również okazja do wyhodowania swoich własnych warzyw. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości i oczywiście odpowiednie akcesoria.