Ustawienie telewizora w domu

Ustawienie nowoczesnego, zwykle dużego telewizora o przekątnej ekranu nierzadko przekraczającej 50-cali to nie lada wyzwanie. Z uwagi na większy rozmiar nowoczesnych odbiorników, komoda pod telewizor musi mieć lekko wydłużoną konstrukcję – blat musi być na tyle długi, by zapewnić stabilne podparcie szeroko rozstawionym nóżkom telewizora. Być może właśnie dlatego, wiele osób zamiast klasycznej szafki RTV, wybiera dzisiaj opcję naściennego montażu telewizora. Na jaki sposób montażu warto się zdecydować?

Zalety komody pod telewizor?

Po pierwsze jest to mebel, a zatem prócz zorganizowania miejsca na ustawienie telewizora, komoda również dekoruje wnętrze pomieszczenia, w którym zostanie umieszczona. Komody pod telewizor standardowo wyposażone są w dodatkowe półki i szuflady, w których możemy przechowywać różnego rodzaju przedmioty, co pozwala na lepsze zorganizowanie się w mieszkaniu, dając możliwość rezygnacji z ustawienia w salonie innego rodzaju mebli. Po drugie, ze względu na zabudowaną konstrukcję, komoda pod telewizor zasłoni wszelkie przewody odchodzące od telewizora – warto pamiętać, że współczesne telewizory najczęściej podłączone są do kilku różnych urządzeń tj. dekoder, odtwarzacz DVD, konsola, Soundbar i ilość odchodzących od nich kabli jest bardzo duża. Po trzecie, jeśli korzystasz z takich dodatkowych urządzeń, komoda o przemyślanej konstrukcji zapewni dodatkowe miejsce do ich ustawienia.

Kiedy warto zdecydować się na montaż naścienny?

W przypadku największych telewizorów o dużych przekątnych ekranu nawet największa komoda pod telewizor może okazać się meblem o zbyt krótkim blacie. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje montaż naścienny. Do zawieszenia telewizora na ścianie potrzeby jest specjalny rodzaj uchwytu przykręcanego do ściany na kołki, na którym następnie zawiesza się telewizor. Warto pamiętać, że nawet po zawieszeniu telewizora na ścianie, zakup zgrabnej komody wciąż może być koniecznością. Ostatecznie potrzebujemy mebla, na którym będziemy mogli ustawić dodatkowe urządzenia, jakie zechcemy podłączyć do telewizora. Poza tym komody pod telewizor pełnią również wspomnianą już wcześniej funkcję maskującą, zasłaniając przewody wychodzące z telewizora. Bez zastosowania takiego maskowania przewody będą wisiały na ścianie, co w negatywny sposób wpłynie na estetykę wyposażenia każdego wnętrza.

Niezależnie od wybranego sposobu montażu, co zwykle determinowane jest wielkością telewizora, zakup eleganckiej komody pod telewizor zawsze będzie trafnym wyborem. Mebel tego typu okaże swą użyteczność nawet wówczas, gdy telewizor zawiśnie na ścianie.