Wanny wolnostojące

Wanna w łazience to element nie tylko istotny, ale niemal oczywisty. Praktycznie każdy z nas chce mieć w domu wannę, która zapewnia największy komfort i pozwala cieszyć się długimi kąpielami w dużej ilości wody. Jednym z popularnych trendów jest obecnie stosowanie wanny wolnostojącej. Zobaczmy, jak wykorzystać tę modę?

Dlaczego właśnie wanna wolnostojąca?

Wanna wolnostojąca z pozoru wydaje się nowym rozwiązaniem, ale tak naprawdę już starożytne kultury korzystały z podobnych rozwiązań. Za przykład możemy wziąć choćby rzymskie czy egipskie łaźnie, które właśnie mogły poszczycić się wannami-basenami umieszczonymi na środku pomieszczenia.

Obecnie wanny wolnostojące są chętnie wybierane ze względu na ich wygodę. Pozwalają na dostęp do wanny z każdej strony, co może ułatwiać korzystanie z niej. Są także pozbawione konieczności umieszczania ich w miejscu narażonym czy też przy ścianie pomieszczenia, co pozwala na stworzenie ciekawszych i bardziej funkcjonalnych łazienek.

Bez wątpienia jednak najczęściej ten rodzaj wanny wybierany jest ze względu na swój ozdobny charakter. Nieodmiennie przywodzi na myśl zachwycający, duży pokój kąpielowy, jakiego spodziewalibyśmy się w najlepszym spa – właśnie takie pomoże też urządzić w domu.

Wanna na środku nie musi być na środku

Bardzo ważną kwestią w przypadku wanny wolnostojącej jest punkt, w którym ma zostać umieszczona. Oczywiście, nie musimy dosłownie traktować jej ustawienia na środku łazienki – wręcz przeciwnie, warto dobrze przemyśleć, gdzie znajduje się wanna wolnostojąca. Dzięki temu będzie mogła zagościć w najwygodniejszym punkcie łazienki i pozostawi wiele miejsce na inne, niezbędne akcesoria.

Wanna wolnostojąca pomaga w ten sposób zaoszczędzić miejsce i jest idealna wówczas, gdy klasyczne rozwiązania zawodzą ze względu na umieszczenie pozostałych elementów. Dodatkowo wspomaga rozplanowanie łazienki zgodnie z naszymi życzeniami i preferencjami, bez oglądania się na tradycyjną modę.

Dopasowana wyglądem do pozostałych elementów

Zastanawiasz się może, jaki model wanny wolnostojącej wybrać? Każda z nich będzie zupełnie odkryta, dlatego twój wybór powinien być ostateczny. Całą wysokość wanny będziesz w końcu widział każdego dnia.

Aby dokonać dobrej decyzji, warto zastanowić się, jak wyglądają pozostałe elementy wyposażenia, w szczególności ceramika. Jeśli mają zaokrąglone brzegi, warto zdecydować się na jak najbardziej zaokrągloną wannę. Jednak w przypadku bardziej kwadratowych rozwiązań, również wanna powinna mieć w przybliżeniu kształt bardziej zaostrzony. Pomoże to stworzyć bardzo harmonijne wnętrze.