Wiszące dekoracje do wnętrza

Żeby ładnie udekorować mieszkanie trzeba przejrzeć mnóstwo magazynów o wnętrzach czy nawet potrzeba będzie spędzenia paru godzin w sklepie z dodatkami do wnętrz, aby znaleźć coś do ożywienia mieszkania. Jednak zwykle myślimy o przedmiotach stojących, a tymczasem te wiszące również mogą sprawiać ogromne wrażenie. Nie warto skupiać się na powszechnych przedmiotach, warto jednak wyjść poza te ramy i poszukać czegoś innego niż mają wszyscy.

Rośliny jako dodatki
Stawianie kwiatków w doniczkach jako ozdoby parapetów nie jest niczym nowym. Ale podwieszanie kwietników w mieszkaniu już jest. Nie chodzi o doniczki wiszące z sufitu obok okna, a raczej o całe ściany zalesione małymi doniczkami ukrytymi pod listowiem innych roślin. Do takich zielonych ścianek najbardziej nadają się rośliny wypuszczające dużo liści jak pelargonia bluszczolistna, begonia bulwiasta czy petunia ogrodowa. Co prawda takie roślin wymagają dużo pielęgnacji, a sama ściana musi być odpowiednio przygotowana pod te wszystkie doniczki, ale efekt jest przepiękny.

Oświetlenie w ładnej oprawie
Nie tylko lampki mogą doświetlać pomieszczenie. W tym celu sprawdzą się też znakomicie lampiony i świeczniki. Szklano-metalowe lampiony można z powodzeniem postawić na meblach. A kiedy zapalimy w nich świeczkę wosk się nie wyleje i nic nie pobrudzi, a my uzyskamy naturalne żółte światło, które jest przyjemne dla oczu. W ciągu dnia, kiedy nic się w nim nie pali taki lampion również może stanowić dekorację. Także ozdobne świeczniki nie wyszły z mody, chociaż powoli zastępują je kominki do palenia wosku. Jednak oba te elementy są niezwykle dekoracyjne i warte do dodania w aranżacji.
Zwykle jednak to żyrandol pełni najbardziej ozdobną funkcję. Może to być luksusowy szklany żyrandol w pokoju dziennym albo duża lampa z wielkim, ale prostym kloszem, która idealnie nada się do loftu.

Zabawne dodatki
Można kupić urządzenia, które imitują chmurę i utrzymują ją nad nim. Albo też kupić pompony i je rozwiesić w mieszkaniu, zwłaszcza w pokoju dziecka.