Łazienka zawsze utrzymana w porządku

Utrzymanie porządku w małych pomieszczeniach takich jak łazienka zwykle jest najtrudniejsze. Zwłaszcza, jeśli nie mieszkamy sami, a z dużą rodziną. Wtedy trzeba znaleźć jakiś sposób, aby zapanować nad ładem w łazience i nie musieć sprzątać co pięć minut.

Kiedy wchodzimy do łazienki od razu widzimy porozstawiane kosmetyki, wiszące ręczniki, dywaniki łazienkowe czy nawet sprzęty do układania włosów. Większość z tych rzeczy można spokojnie schować, tak aby były pod ręką.

Akcesoria do łazienki
Zwykłą mydelniczkę, w której leży rozwodnione mydło można zastąpić dozownikiem. Zwyczajne kosztują kilka złotych, bardziej ozdobne kilkanaście. A mydło w płynie postawione na umywalce wygląda nie tylko lepiej, ale też jest bardziej higieniczne. Pojemnik może też sam w sobie ozdobić to miejsce. Zwykle takie akcesoria sprzedawane są w zestawach. Można w nich nabyć kubki na szczoteczki do zębów czy też mydelniczki do postawienia na wannie. Mogą tam być też ozdobne haczyki na ręczniki czy drążki. Takie elementy z powodzeniem można też kupić osobno. Warto jednak zapas ręczników schować w szafce na przykład pod umywalką, a na drążkach zostawić tylko po jednym dla każdego z domowników.

Umeblowanie łazienki
Wbrew pozorom meble w łazience odgrywają bardzo ważną rolę. Wspomniana już szafka pod umywalkę może być też schowkiem na zapas mydła w płynie albo produkty do dbania o czystość w domu. Do tego zabudowuje rury od umywali co również lepiej wygląda niż pozostawienie ich na wierzchu. Zamiast zwykłego lustra można wybrać szafkę z lustrem. W niej z powodzeniem schowamy kosmetyki do pielęgnacji twarzy czy zestaw do golenia. Można w niej też trzymać apteczkę czy leki. Jeśli mamy więcej miejsca w łazience warto wstawić szafkę typu słupek, gdzie pochowamy zapasowe ręczniki czy nawet komplet pościeli dla gości. Schowków nigdy za mało i warto wykorzystać na nie każde miejsce.

Jeśli mamy półki można na nie postawić pudełka plastikowe i kosze wiklinowe. W nich można trzymać drobiazgi jak kosmetyki do makijażu, lakiery do paznokci czy chociażby akcesoria do czesania włosów.