Stylowe poszewki na poduszki są idealnym przykładem na to, jak wspaniale można urządzić wnętrze tylko przy pomocy drobnego elementu aranżacyjnego. Te zmieniać można często, a to ze względu na ich niską cenę oraz szeroką dostępność. Poszewki dekoracyjne zdobić mogą wszystkie pomieszczenia, jednak najlepiej prezentować się powinny w salonie.
Obecnie i w sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć możemy wiele rodzajów interesujących zdobionych poszewek. Dzięki temu z łatwością dopasować je można do wszelkich stylów, o czym warto pamiętać. By całość wyglądała dobrze, należy decydować się na jeden dominujący styl. Jak wybierać poszewki dekoracyjne? Oto nasze rady!

Poszewki w jasnych wnętrzach

Beżowe lub nawet białe ściany są ostatnio coraz chętniej wybierane. Są one neutralne, dlatego też bez problemu można je aranżować na swój sposób. Poszewki, które wybierane są do jasnych pomieszczeń mogą mieć dwa warianty.

  1. Pierwsza propozycja obejmować będzie delikatne i eleganckie srebrne zdobienia. Wzory w takim kolorze na poszewkach dekoracyjnych z całą pewnością dodadzą wiele uroku i klasy wnętrzu. Dlatego najbardziej będą one pasować do klasycznych i tradycyjnie urządzonych salonów.
    2. Jest jeszcze inny sposób na poszewki w jasnych pomieszczeniach. Surowość i bardzo jasne barwy charakterystyczne są także do skandynawskich wnętrz. Te są niezwykle spokojne, harmonijne oraz minimalistyczne. Chcąc dodać pomieszczeniom nieco charakteru, warto zdecydować się na kolorowe poszewki. Te na pewno przełamią delikatnie te surowość, a samo wnętrze stanie się przyjemniejsze oraz bardziej przytulne.

Poszewki dekoracyjne w pokojach dziecięcych

Miłe i fajne poduchy nie zdobią wyłącznie salonów, znajdują się one również w pokojach najmłodszych dzieciaków. Tam mogą one przybrać różną postać, czasem warto nawet kierować się gustem swoich pociech.

  1. Jednym z przykładów mogą być poszewki, na których widnieje postać z ulubionej kreskówki. Obecnie nie brakuje w sklepach takich dekoracji, dzięki czemu dzieci mogą wybrać coś, co naprawdę lubią. Warto jednak pamiętać, że poszewki te powinny być wykonane z naturalnego i przede wszystkim bezpiecznego materiału, czyli np. bawełny.
  2. Zabawne napis oraz obrazki to także świetny pomysł. Ciasteczka, zwierzątka, kwiatki – to z pewnością zadowoli dzieci, choć nie tylko. Jeśli sami chcemy wykorzystać takie bardziej humorystyczne dekoracje we wnętrzu, zawsze możemy sięgnąć po kolorowe, wzorzyste poszewki.

Wybierz poszewkę dekoracyjną z motywem świątecznym

Już długo przed świętami zaczynamy rozglądać się za pomysłowymi ozdobami świątecznymi, a poszewki są idealną propozycją. Mogą widnieć na nich specyficzne świąteczne wzorki oraz napisy. Tak kolorowe i miłe w dotyku poszewki nastroją nas i wprowadzą bardzo miłą atmosferę. Poszewki z motywami świątecznymi mogą być jednak wykorzystywane tylko przez krótki czas w roku, później należy je zmienić na bardziej neutralne. Warto jednak postarać się stworzyć świąteczny klimat, by czuć się wyjątkowo i niecodziennie.