Wygodny transport i przechowywanie ładunków

W ostatnich latach jeszcze bardziej wzrosło znaczenie szybkiego i bezpiecznego przewozu oraz przechowywania różnego rodzaju produktów. Nieoczekiwane, znaczne przyśpieszenie rozwoju sklepów online wymusiło na przewoźnikach zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pomagających w bezpiecznej i sprawnej obsłudze klientów. Do nowych warunków musiały dostosować się również firmy odpowiedzialne za skrzynie i pojemniki przeznaczone do transportu i przechowywania ładunków.

Składane Skrzynie magazynowe

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na stosowanie w transporcie skrzyniopalet o dużych pojemnościach. Skrzynia ma jakby wmontowaną wewnętrzną paletę. Dzięki temu można ją bezpośrednio przenosić w inne miejsce. Dodatkowo skrzynie posiadają bardzo łatwy system składania pozwalający na oszczędność miejsca w ciężarówce. Wszystkie elementy skrzyń są ze sobą kompatybilne i umożliwiają szybką, jednoosobową obsługę. Wykorzystanie skrzyń o dużych pojemnościach pozwala na bardziej ekonomiczne organizowanie etapu transportu produktów. Dobrej jakości skrzyniopalety są pojemnikami wielokrotnego użytku. Dodatkowo dzięki gładkim ściankom skrzynia jest łatwa do czyszczenia i dezynfekcji.

Sztaplowe i gniazdowe pojemniki magazynowe

Zastosowanie w skrzyniach rozwiązań pozwalających na ich sztaplowanie i gniazdowanie, to kolejny element usprawniający pracę magazynów i firm transportowych. Sztaplowanie jest to układanie skrzyń jednej na drugiej, Świadome zastosowanie elementów ułatwiających sztaplowanie daje możliwość ustawiania na sobie pojemników magazynowych nawet o bardzo dużych rozmiarach i z ciężkim ładunkiem.System gniazdowy jest z natomiast procesem mającym usprawnić przewóz i przechowywanie pustych pojemników. Dzięki specjalnej budowie pojemniki można wkładać jeden w drugi dzięki czemu zajmują o wiele mniej miejsca niż gdyby miały być ustawione na sobie.

Pokrywy do skrzyń magazynowych

W celu maksymalnego zabezpieczenia produktów, które mogą ulec uszkodzeniom, niemal wszystkie skrzynki magazynowe mogą być połączone z odpowiedniej wielkości pokrywą. Niektóre pojemniki magazynowe mają pokrywy wmontowane na stałe. Zwykle dotyczy to skrzyń przeznaczonych do przewozu różnego rodzaju płynów, chemikaliów lub produktów sypkich.