Wyjątkowe lampy do salonu

Aranżacja przestrzeni reprezentacyjnej mieszkania wymaga zastosowania rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych. Nawet w wyjątkowo skromnych i opartych o proste formy wnętrzach, warto umieścić przyciągający uwagę element o charakterze dekoracyjnym. W takiej roli bardzo dobrze sprawdza się oświetlenie. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na urządzenie wnętrza w stylu glamour, klasycznym, nowoczesnym, czy industrialnym lampa może odegrać w nim niebagatelną rolę, łącząc w sobie względy praktyczne z efektownym wyglądem.

Oświetlenie salonu może być bardzo różnorodne. Wszystko za sprawą wielu funkcji, jakie może pełnić to wnętrze oraz zróżnicowanej stylistyki, jaką ma do wyboru inwestor. W urządzeniu przestrzeni niebanalnej, wyjątkowej i nietuzinkowej pomaga szeroki wybór opraw oświetleniowych dostępnych na stronie polskiego producenta https://azzardo.com.pl. Oto krótki przegląd najciekawszych, wśród których znajdziemy modele odpowiednie zarówno do aranżacji w stylu loftu, jak i nowoczesnych.

Fan Pendant

To oryginalna lampa, która doskonale wpisuje się w stylistykę vintage, zgrabnie łącząca elementy wystroju retro z industrialnym. Fan pendant jest oprawą, która przykuwa uwagę i pomimo niebywale prostej formy dekoruje wnętrze. Pozostaje przy tym w pełni funkcjonalną lampą, która w salonie może zostać zastosowana jako oświetlenie główne albo uzupełniające. Metalowa konstrukcja wykonana w kolorze czarnym dodaje jej elegancji, a nieosłonięte kloszem źródła światła nadają surowości. Sama budowa lampy może przywodzić na myśl prosty polikandylion.

Jan Pendant

We wnętrzach w stylu nowoczesnym, industrialnym i skandynawskim dobrze sprawdzi się lampa Jan Pendant, która – podobnie, jak ta opisana powyżej – ma pięć źródeł światła. Cechą charakterystyczną tej oprawy jest zadziwiająca wręcz prostota. Zaledwie trzy całkowicie proste elementy, które łączą się ze sobą pośrodku każdego z nich, zawieszone wspólnie na jednej podsufitce. Zainteresowani tą lampą mogą pokusić się o uzupełnienie aranżacji o pochodzącą z tej samej serii lampę podłogową.

Fly

Osobom, które lubią bogato zdobione i efektowne wnętrza warto zaprezentować oprawę Fly. Stanowi ona doskonały przykład tego, jak imponująco dekoracyjne może być oświetlenie, nie tracąc przy tym nic ze swej funkcjonalności. Fly to wyjątkowa lampa do efektownych, pełnych blasku i awangardowych wnętrz. Jej forma bardziej niż oprawę oświetleniową przypomina niezwykłe dzieło sztuki.

Diana 16

Diana 16 pośród wielu innych opraw oświetleniowych wyróżnia się oryginalnym i nowoczesnym designem. Zbudowana jest z identycznego, wielokrotnie powtarzającego się szklanego elementu połączonego w bardziej skomplikowaną formę za pomocą metalowej konstrukcji. Zastosowane materiały oraz sposób łączenia poszczególnych elementów sprawiają, że Diana 16 wygląda bardzo dekoracyjnie. Taką oprawę można zastosować we wnętrzach zaaranżowanych w wielu różnych stylach.

Bismarck Concrete

To lampa o bardzo surowej, charakterystycznej dla stylu industrialnego bryle. Nie oznacza to jednak, że wybierając ją, tylko do takich aranżacji należy się ograniczać. Bismarck Concrete równie dobrze sprawdzi się też we wnętrzu w stylu vintage, a nawet klasycznym. Sama lampa wygląda  bardzo masywnie, minimalistycznie, ale i efektownie.

Oświetlenie do salonu może przybierać różne formy i wpisywać się w różnorodną stylistykę. Czasem jest to imponująco skomplikowane i misterne wzornictwo, innym razem nad wyraz prosta, minimalistyczna budowa. Każda z tych lamp może stać się wyjątkową ozdobą salonu. Ważne, by na tle całej aranżacji stanowiła dekoracyjny akcent, który z jednej strony idealnie komponuje się z otoczeniem, z drugiej zwraca na siebie uwagę i przyciąga wzrok.