Każde wnętrze (może za wyjątkiem pustego lokalu w stanie deweloperskim, do którego właśnie odebraliśmy klucze) ma jakiś wystrój. Lepszy lub gorszy, ale ma. Precyzyjnie zaplanowany, lub przeciwnie – będący dziełem przypadku. Często zmienia się z upływem czasu, w miarę użytkowania wnętrza, wraz z przybywającymi przedmiotami.

Wystrój wnętrz to wbrew pozorom nie jest błaha sprawa. Przyjazny, dobrze przemyślany sprawi, że będziemy się w danym miejscu czuć komfortowo, będziemy chcieli tam przebywać jak najdłużej, pozwoli ukoić, skołatane po długim dniu, nerwy, lub odwrotnie – da nam zastrzyk pozytywnej energii. Odpowiedni dla miejsca do pracy będzie sprzyjał skupieniu i kreatywności. Właściwy dla pokoju dziecięcego ułatwi małym mieszkańcom utrzymanie porządku i pozwoli na spokojny sen.

Natomiast przytłaczający, ponury czy bałaganiarski wystrój może spowodować, że będziemy mieć problem z koncentracją, lub odprężeniem się. Będziemy czuć się niewygodnie, wnętrze będzie nas męczyć i będziemy jedynie chcieli uciec jak najdalej.

Jeszcze kilka dekad temu wygląd naszych mieszkań był często dziełem przypadku – z uwagi na braki na rynku meblowano się tym, co akurat udało się kupić. Często nowe meble sąsiadowały ze starymi, odziedziczonymi po przodkach. O przemyślanym doborze dodatków czy elementów dekoracyjnych można było jedynie pomarzyć.

Dziś wszystko się pod tym względem zmieniło. Możemy przebierać w ofercie producentów mebli, lub wykonywać je na zamówienie, dobierać materiały obiciowe, tapety, tkaniny dekoracyjne i kolory farb do malowania ścian. Asortyment salonów oświetleniowych może przyprawić o zawrót głowy.

Świetnie! Czy aby na pewno? Jak nie pogubić się w tej obłędnej ilości stylów, kształtów, wzorów i kolorów. Jak stworzyć dla siebie miejsce do życia, w którym nie tylko „da się” żyć, ale też będzie się żyło miło i komfortowo? Jaki w końcu powinie być ten wymarzony wystrój wnętrz?

Jeśli właśnie chcesz zmienić aranżację jakiegoś pomieszczenia, bo się wprowadzasz, bo Ci się znudziło, bo chcesz coś zmienić, albo zależy Ci na wnętrzu „na czasie”, ale im dłużej o tym myślisz, tym więcej masz pytań i wątpliwości, tym mniej wiesz, czego właściwie chcesz?

To może być właściwy moment, żeby zainteresować się usługami architekta wnętrz. Można bowiem zatrudnić projektanta nie tylko do kompleksowego zaprojektowania mieszkania lub domu. Większość pracowni projektowych oferuje usługę aranżacji pojedynczych pomieszczeń. Architekci z Projekt MIMO realizują w całej Polsce zlecenia na re-aranżację przestrzeni mieszkalnych.

Zachowując układ pomieszczenia, nie ingerując w sąsiednie, można za pomocą niedużych zmian, delikatnych modyfikacji ustawienia poprawić istniejące mankamenty funkcjonalne. Wprowadzając nową kolorystykę, materiały, czy lampy, uzyskujemy całkowicie inny styl i klimat wnętrza. Doświadczony projektant będzie naszym przewodnikiem w gąszczu możliwości, stylistyk i nastrojów. Przedstawmy nasze przemyślenia, powiedzmy, co nam się podoba, a czego nie chcemy, pokażmy zdjęcia wnętrz z gazet, które do nas przemawiają i nas inspirują. Jeśli przeprowadzamy lifting pomieszczenia, które wcześniej już użytkowaliśmy – zastanówmy się, co nam w nim przeszkadzało, co należy zmienić, a co powinno bezwzględnie pozostać.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalnego architekta będziemy się mogli wkrótce cieszyć odnowioną, lepszą i przyjemniejszą przestrzenią.