praca w sekretariacie

Praca sekretarki lub asystentki to ten rodzaj zajęcia, który pozwala być na bieżąco z wszystkim sprawami danego podmiotu. Niezależnie od tego, czy jesteś zatrudniona w prywatnej firmie, czy w instytucji publicznej wymaga się od Ciebie profesjonalnej obsługi klientów lub interesantów, podzielności uwagi oraz często załatwiania spraw niemożliwych. Mimo że wiele zadań można obecnie wykonać za pomocą Internetu, to ciągle jeszcze w pracy sekretarki znaczącą część czasu pracy zajmuje właściwa organizacja korespondencji. Chodzi zarówno o pisma wewnętrzne, jak i pocztę przychodzącą i wychodzącą.

Koperty

W każdym sekretariacie znajdziemy mebel, w którym magazynuje się niezbędne akcesoria biurowe. Sumienna pracownica biura dba oto, aby w takiej szafie nigdy nie zabrakło kopert. Przy czym istotne jest, aby skompletować koperty o różnej wielkości oraz przeznaczeniu.

Zaufanym sprzymierzeńcem każdej sekretarki i asystentki jest firma epakowacz.pl. W ofercie są bowiem wszystkie potrzebne rozmiary i typy kopert oraz szeroki wybór innych przedmiotów niezbędnych w transporcie dokumentów i przedmiotów.

Katalog produktów obejmuje między innymi:

  • koperty listowe,
  • koperty bąbelkowe,
  • koperty kurierskie,
  • foliopaki,
  • wypełniacze do kopert.

Mimo że ciągle popularne i szeroko użytkowane są koperty listowe, to zaczynają być one coraz częściej zastępowane kopertami bąbelkowymi. Powód jest prosty. Koperta bąbelkowa pozwala zabezpieczyć zawartość nie tylko przed spojrzeniami niepowołanych osób, ale również przed różnymi uszkodzeniami. Największym zagrożeniem dla dokumentów jest ich przemoczenie. Wkład koperty bąbelkowej jest nieprzemakalny, więc mamy gwarancję, że korespondencja dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Warto zauważyć, że koperty bąbelkowe występują w różnych opcjach wielkościowych. Do wyboru są koperty mieszczące rozmiar A4, jak i ich większe lub mniejsze odpowiedniki. Najbardziej opłacalny jest zakup produktów pakowanych na przykład po 10 szt.

Kartony

Bywają sytuacje w firmie, że trzeba jednorazowo przesłać tak dużą liczbę dokumentów, że nie mieszczą się one nawet w największej kopercie. Doświadczone sekretarki są przygotowane na takie okazje. Wyciągają ze swojej szafy pojemne kartony. Zmieszczą się w nich zarówno obszerne sprawozdania finansowe, materiały promocyjne, jak i inne rzeczy, które będą wymagały transportu.

Kartony tekturowe, tak jak koperty występują w kilku opcjach rozmiarowych. Sklep epakowacz.pl proponuje kartony małe, średnie oraz duże. Są one wykonane z trwałej i odpornej na uszkodzenia tektury. Jeśli zależy nam na ograniczaniu wydatków, warto zamawiać kartony, które sprzedawane są w pakietach (na przykład po 20, 40 lub 60 sztuk).

Taśmy pakowe

Zadaniem osoby obsługującej sekretariat jest takie zapakowanie przesyłek, aby zminimalizować ryzyko otworzenia ich przez niepowołane osoby. Sprawdzonym rozwiązaniem w  tej kwestii jest wykorzystanie taśmy pakowej.

W sprzedaży występuje kilka odmian takich taśm. Epakowacz.pl oferuje taśmy akrylowe, taśmy kauczukowe, taśmy kolorowe ecosolvent. Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się także taśmy, na których można umieścić indywidualny nadruk. Jest to opcja warta rozważenia. Taśma stanowi nie tylko zabezpieczenie, ale również świetną reklamę firmy.