Zalety pieców typu kozy

Kiedyś koza, kojarzyła się ze zwierzęciem, albo z płonącą beczką na przystanku kolei. Dziś, to już przeszłość. Piec koza, to coraz popularniejsze rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Bezpieczne, obudowane palenisko, bez konieczności kucia ścian i dużych wydatków. To powrót do przeszłości, w nowoczesnym stylu: https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/wklady-kominkowe-piece/piece-kozy

JAKIE ZALETY MA PIEC KOZA?

-Przede wszystkim, piec tego typu, możemy ustawić w dowolnym miejscu w domu. Jedynym warunkiem, jest dostęp do komina. W dowolnym momencie, bez dużego nakładu finansowego, możemy zmienić miejsce, w którym stoi koza. Nie potrzebujemy wzmocnień ani dodatkowej obudowy.

– Niebywała zaleta dla tych, którzy nie mają możliwości wybudowania standardowego kominka, a uwielbiają widok palącego się ognia. Koza to umożliwia.

– Nowoczesny design, pozwala na dopasowanie pieca do wnętrz w różnorodnych stylach. Obecnie piece wolnostojące są traktowane jako mebel ozdobny a zewnętrzna powierzchnia, może stanowić kolorowy panel, lub żeliwo.

– Jest wydajniejszy, niż standardowy kominek. Piec koza o mocy 10kW, postawiony w odpowiednim punkcie domu, może ogrzać powierzchnię nawet 100 m2.

– Koza, jest opalana drewnem, lub brykietem drzewnym, dzięki czemu jest w pełni ekologiczna. Nowoczesne piece, posiadają również filtry, które całkowicie niwelują toksyczność spalin.

– Obecnie, piece wolnostojące, w większości mają wbudowany termostat, który steruje ilością oddawanego ciepła, dzięki czemu temperatura jest taka, jakiej sobie życzymy.

– Komora spalania jest szczelnie zamknięta, więc ryzyko pożaru, jest zminimalizowane do maksimum.

Zalety, można wymieniać jeszcze długo. Jeśli poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, możemy kupić piec kozę, na którym umieszczona będzie płyta grzewcza. Większe modele posiadają również piekarnik. Ich budowa, zapewnia pełną wygodę użytkowania. Zamknięta komora na popiół

ułatwia sprawne jej opróżnianie. System dokładania drewna może być dostosowany do naszych preferencji; przez przednie drzwiczki, w górnej części kozy, lub z boku.

Piec wolnostojący to idealne rozwiązanie do przydomowej sauny lub wanny zewnętrznej.

Należy pamiętać, że mamy do czynienia z ogniem. W związku z tym, iż montaż urządzenia, zawsze należy powierzyć profesjonaliście. Instalacja musi być stuprocentowo szczelna, aby nie zagrażać zdrowiu domowników. Ponadto, przynajmniej raz w roku, konieczny jest przegląd całej instalacji. Dodatkowym, ale bardzo istotnym zabezpieczeniem, są czujniki czadu.

Bezwzględnie należy przestrzegać odległości, jaka musi być zachowana od ścian, mebli i wszelkich przedmiotów łatwopalnych.