Zbiorniki betonowe

Budując lub kupując dom, zazwyczaj myślimy jedynie o tym, jak ma wyglądać z zewnątrz, jaki ma mieć układ pomieszczeń i jak go urządzimy. Nad kwestiami typowo gospodarczymi zastanawiamy się przeważnie na samym końcu. Warto jednak patrzeć na nieruchomość jak na system naczyń połączonych i dobrze rozważyć sposób pozbywania się nieczystości czy magazynowania wody. Takie decyzje mają istotne znaczenie na komfort korzystania z własnego domu. Godne uwagi są instalacje wykonane z betonu, w tym: betonowe szamba i zbiorniki na wodę i deszczówkę.

Szamba betonowe

Chodzenie do toalety to jedna z podstawowych ludzkich potrzeb. Posiadacze domów jednorodzinnych muszą zdecydować, czy korzystają z miejskiego systemu wywozu nieczystości, czy może odprowadzają nieczystości za pośrednictwem firmy asenizacyjnej. O ile jeszcze kilka lat temu większość inwestorów decydowała się na podłączenie do sieci miejskiej lub gminnej, o tyle w ostatnim czasie budowa własnego szamba staje się coraz bardziej popularna. Wszystko dlatego, że posiadając własny zbiornik na nieczystości, uniezależniamy się od lokalnych, często zawyżonych stawek dotyczących ich odbioru.

Podczas planowania budowy własnego szamba należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jaką powinno mieć ono pojemność. W sprzedaży dostępne są różne wielkości szamb betonowych. Dużym zaufaniem klientów cieszy się firma, której oferta dostępna jest pod adresem internetowym: https://szamborambo.pl/. Katalog produktów obejmuje:

  • szamba betonowe jednokomorowe o pojemności od 4 do 12 m3,
  • szamba betonowe dwukomorowe o pojemności od 6 do 12 m3.

Szamba wyprodukowane przez firmę Szambo Rambo należą do najlepszych w branży. Każdy model został wykonany z betonu klasy B-25 o przepuszczalności W8 oraz dodatkowo uszlachetniony kilkoma specjalnymi specyfikami. Dzięki temu mamy pewność, że szambo będzie przez długie lata szczelne oraz odporne na pęknięcia i wycieki.

Betonowe zbiorniki na deszczówkę

Beton to także sprawdzony materiał na zbiornik na deszczówkę. Każdy wie, jak w dzisiejszych czasach cenna jest każda kropla wody. Zbieranie i magazynowanie deszczówki wiąże się zarówno z korzyścią ekonomiczną, jak również działaniem proekologicznym. Wodę opadową można wykorzystywać do podlewania ogrodu lub spłukiwania toalety. Jednorazowa inwestycja w zbiornik bardzo szybko się zwraca.

Zbiorniki pochodzące ze sklepu Szambo Rambo posiadają certyfikat PZH i ITB, jak również gwarancję. Sprzedawca proponuje pojemniki betonowe w kilku wariantach pojemnościowych (od 4000 do 12000 litrów). Zbiorniki są szczelne, wytrzymałe i bezpieczne. Zamawiający może skorzystać z firmowego transportu (transport łączony) oraz profesjonalnego montażu.

Betonowy schron, spiżarnia lub piwniczka

Na rynku dostępne są także konstrukcje betonowe, które mogą służyć jako schron. Taka instalacja daje właścicielom nieruchomości poczucie bezpieczeństwa. Schron wykonuje się z wysokiej jakości betonu. Można go w całości lub w części zakopać w ziemi.

Betonowy zbiornik sprawdza się także jako spiżarnia lub piwniczka. Takie rozwiązanie doceniają przede wszystkim posiadacze domów niepodpiwniczonych oraz osoby, które uprawiają własne warzywa i owoce.