dodatki-do-kuchni

Nie każdy lubi gotować i jest to zupełnie zrozumiałe. Ale z drugiej strony kuchnia nie musi być miejscem, w którym trzeba coś gotować. Można się też oddać zabawie. Jest mnóstwo gadżetów, które nie tylko pomagają w gotowaniu, ale też w dekorowaniu potraw czy też sprawiają, że sama czynność gotowania nie jest monotonna, a my się uśmiechniemy na ich widok.

Na rynku jest bardzo dużo gadżetów, które z pewnością mają intrygujący design, ale nie warto kupować ich wszystkich. Jedynie te, które są naprawdę zabawne albo po prostu funkcjonalne.

Stemple i wałki
Chyba każdy lubi ciasteczka lub ciasta. Jednak dekoracja ich zajmuje wiele godzin. Po co więc się z tym męczyć skoro można kupić stemple czy wałki z wzorami, którymi przejeżdżamy po surowym cieście, potem wycinamy i pieczemy według przepisu. W ten sposób otrzymamy kruche ciasteczka z napisami, w kształcie kotka Hello Kitty czy w serduszka.

Coś do warzyw
Można kupić coś takiego jak temperówka do warzyw. Temperowanie warzyw polega na tym, że przez temperówkę wychodzą wstążki, np. marchewki. Świetnie nadają się do dekoracji, ale też do zjedzenia w postaci sałatki czy z makaronem. Można też kupić nożyczki z kilkoma ostrzami idealne do krojenia warzyw na plasterki.

Praktyczne i zajmujące mało miejsca
W każdej kuchni jest ograniczona ilość miejsca. Dlatego gadżet taki jak składany lejek z silikonu świetnie się sprawdzi. Przedmiot ten zajmuje o wiele mniej miejsca niż tradycyjny. Bardzo praktyczne są też magnetyczne pojemniki na przyprawy, makarony i inne suche produkty. Wystarczy pod wiszącymi szafkami zamontować magnes i można pojemniczki podwiesić pod nimi. Albo też ustawić razem na specjalnym stojaku.

Akcesoria do jajek
Siekacz do jajek jest każdemu znany od lat. Ale można nabyć foremki na patelnie, w które wlewa się jajko i smaży, a zachowuje ono kształt na przykład kwiatka czy serduszka. Dostępne są też akcesoria takie jak separator żółtka i białka, które świetnie się sprawdzą zwłaszcza u osób lubiących piec ciasta. Na rynku dostępna jest też cała masa innych przydatnych akcesoriów.