czy bączek jest odpowiednią zabawką dla dziecka?

Każdy maluch uwielbia się bawić. W momencie, gdy zakończy się okres noworodkowy, a niemowlę zaczyna być bardziej świadome świata, który go otacza, rodzice udają się po zabawki dla malucha. Bardzo często zdarza się tak, że wybierają nieodpowiednie, dziecko nie jest zainteresowane daną zabawka i nie jest ona używana. Jaką zabawkę wybrać dla niemowlaka, żeby się nią zainteresowało? Najlepszym wyborem są bączek.

Bączki dla dzieci, są to ponadczasowe zabawki, które z całą pewnością zainteresują każde dziecko. Bączek wyróżnia się tym, że po nakręceniu kręci się dookoła własnej osi. Na rynku są modele, które dodatkowo wydają przy tym jakiś dźwięk lub melodię, sprawiając, że maluch jest całkowicie zapatrzony w zabawkę.

Bączki - zabawka dla dzieci

Rodzaje bączków dla dzieci

To jaki bączek wybierzemy dla swojego dziecka, zależy od jego wieku. Wyróżniamy:

  • bączek dla dzieci od 5 miesiąca życia, już nawet takiemu maluchowi, można bez obaw puszczać bączka. Ten rodzaj zabawki dedykowany jest praktycznie dzieciom w każdym wieku. Różnią tylko od siebie w zależności od przedziału wiekowego, dla którego są przeznaczone. Bączek jest zabawką niezwykle interesująca niezależnie od wieku. Obecnie w sklepach dostępne są bączki różnych wersjach. Zabawkę zawsze należy dobierać do wieku i możliwości dziecka.
  • bączek dla dzieci poniżej 1 roku życia, po ten rodzaj zabawki sięgają również bardzo chętnie rodzice, dzieci które ukończyły swój pierwszy rok życia. Dla dzieci w tym wieku, najlepszym wyborem są bączki, które są kolorowe. Kupujmy te, które są w żywych barwach i mają dodatkowo światełka, które zwiększa zainteresowanie dziecka. Jak rozkręcić bączka? Wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Jest to bardzo prosty sposób, który przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Tak rozkręcony bączek potrafi się kręcić przez bardzo długi czas.
  • bączek dla przedszkolaków, to zabawka, która daje wiele radości nawet starszym dzieciom. Bączki przeznaczone dla dzieci w tym wieku mają solidną podstawę, żeby wprowadzić w ruch taką zabawkę, należy zrobić to z większą precyzją i uwagą.

Przeczytaj też: http://www.willagreenhouse.pl/zabawki-dla-dzieci-jak-wybrac-odpowiednia/