Ceramika Villeroy & Boch

Ceramika łazienkowa jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Jest niezbędna do tego, abyśmy mogli w komfortowy sposób zadbać o wszystkie swoje potrzeby. Jednocześnie jej wygląd przekłada się na to, w jaki sposób patrzymy na całe pomieszczenie i czy jesteśmy w pełni zadowoleni z jego stylizacji. Zobaczmy zatem, jakie rodzaje ceramiki oferuje nam znana marka Villeroy & Boch.

Villeroy & Boch, czyli długa historia na międzynarodowych rynkach

Porcelana zawsze była dobrem luksusowym. Jeszcze do XVIII wieku większość porcelany w Europie sprowadzana była z Dalekiego Wschodu, co oznaczało, że jej zakup pociągał za sobą ogromne wydatki. Była dobrem ekskluzywnym i orientalnym, które świadczyło o prestiżu osób zdobywających się na taką inwestycję.

Wszystko zaczęło się zmieniać w XVIII wieku, kiedy w 1748 roku Boch opracował metodę przygotowywania swojej własnej ceramiki. Jego porcelana szybko zaczęła zdobywać sobie uznanie, co przełożyło się nie tylko na wzrost manufaktury, ale przede wszystkim na wsparcie ze strony Marii Teresy. To ono sprawiło, że Boch otworzył przedsiębiorstwo opatrzone jej herbem, które wkrótce zgromadziło w swoich murach ponad 300 pracowników. Rozkwit przedsiębiorstwa nastąpił szczególnie w czasach następców założyciela, którzy opracowywali nowe techniki produkcji, a także tworzyli prawdziwe dzieła sztuki z porcelany.

W tym samym regionie istniała także fabryka fajansu Villeroy, odznaczająca się podobnie innowacyjnymi rozwiązaniami. W 1836 roku firmy zostały połączone, co doprowadziło do stworzenia wyjątkowej marki, znanej na całym świecie dzięki swoim niesamowitym wyrobom.

Niesamowity design Villeroy & Boch

Obie marki od samego początku swojego istnienia słynęły przede wszystkim ze swojej niesamowitej pomysłowości i zachwycających projektów. Nic więc dziwnego, że także dzisiaj ceramika Villeroy & Boch zachwyca kupujących detalami oraz designem. Nie brakuje wśród produktów marki naprawdę dekoracyjnych akcesoriów łazienkowych, które nadają całemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Jakość, która jest standardem

Na uwagę zasługuje sobie również najwyższa jakość produktów marki Villeroy & Boch. Jest to jedna z najważniejszych zalet tych produktów: są niesamowicie trwałe, odporne na różnego rodzaju działania czy środowisko. Dzięki temu doskonale radzą sobie między innymi w łazienkach, w których zawsze panuje lekka wilgoć i w których narażone są na kontakt z takimi substancjami jak m.in. mydło i środki higieny gospodarczej.

Piękna umywalka

Doskonałym przykładem wyposażenia, które łączy w sobie zachwycający design, najwyższa jakość i praktyczność jest umywalka Villeroy & Boch “My Nature”, która odznacza się pięknymi, gładkimi, lekko zaokrąglonymi liniami. Została stworzona z myślą o ustawieniu jej na blacie łazienkowym, dzięki czemu pozwala zachować optymalnie dużą ilość miejsca pod spodem. Jednocześnie wyróżnia się kształtem, który jest bardzo łagodny i jednocześnie funkcjonalny. Jej boki łagodnie rozchodzą się w kształt litery C, zapewniając dużą ilość miejsca przy jednocześnie lekkim i wytwornym wyglądzie.