Czy warto kupić obieraczkę do ziemniaków?

Elektryczna obieraczka do ziemniaków to urządzenie, bez którego nie wyobraża sobie pracy wiele szefów kuchni. Dzięki niemu można szybko i efektywnie obrać nawet i do 500 kg ziemniaków w ciągu godziny. By tak się stało, warto zainwestować w naprawdę dobry sprzęt. W jaki? Poniżej kilak cennych wskazówek.

Maszyna do zadań specjalnych

Elektryczna obieraczka do ziemniaków stworzona została po to, by zastąpić ręczne obieranie tych niezwykle cennych i często stosowanych w każdej kuchni warzyw. Dzięki niej obieranie ziemniaków jest szybsze i dokładniejsze. Pracownicy w tym czasie mogą zająć się innymi czynnościami, co znacznie przyspiesza proces powstawania posiłków w takiej kuchni.

Najczęściej ten sprzęt widywany jest w profesjonalnych kuchniach gastronomicznych, które w tym samym czasie muszą wydać dość dużą porcję posiłków. Hotele, bary, restauracje, stołów – tam takie elektryczne obieraczki sprawdzą się najlepiej.

Jakość na pierwszym miejscu

Co ciekawe, wiele właścicieli takich miejsc wybiera również elektryczną obieraczkę do ziemniaków, by zaoszczędzić na towarze. Tak, tak, dzięki niej można naprawdę sporo zaoszczędzić, gdyż jak wiadomo nie każdy stworzony jest do obierania warzyw ze skórki. Wielu właścicieli miejsc gastronomicznych często narzeka na swoich pracowników, którzy po prostu nie umieją obierać ziemniaków i robią to za wolno, dokładając do tego bardzo grubo obrane ziemniaki.

Elektryczna obieraczka do ziemniaków pozwala więc na bieżąco kontrolować grubość skórki, tym samym już od pierwszych chwil jej użycia widać znacznie ładniej i precyzyjniej obrane ziemniaki, które pozbawione są jedynie skórki a nie sporej części ziemniaka.

Jak to działa?

Elektryczne obieraczki do ziemniaków są wykonane zgodnie z najnowszą technologią. Sprawne systemy pozwalają na oddzielenie obierek. Dodatkowo, elektryczna obieraczka do ziemniaków umożliwia od razu umycie obranych ziemniaków.

Obrane, umyte ziemniaki od razu nadają się do dalszej obróbki, dzięki czemu osoby, które gotują posiłek mogą od razu przystąpić do działania – w czystości i miłej atmosferze (bez ubrudzonych rąk, bez obierków walających się po kuchni, bez kilkuminutowego, dokładnego opłukiwania wszystkich ziemniaków).

Obieraczki do ziemniaków dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.