Meble do łazienki
fot. pexels.com

Wybierając meble do łazienki musimy pamiętać o dobrym zagospodarowaniu przestrzeni, a także pełnej funkcjonalności wszelkich dodatków, które planujemy ustawić w aranżacji łazienkowej. To pomieszczenie, w którym najmocniej liczy się dobre oświetlenie oraz funkcjonalność. Jak dobrze umeblować łazienkę?

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-lazienkowe/

Meble łazienkowe

Wybierając meble łazienkowe postawmy na ich użyteczność w praktyce. Oczywiście niech się ładnie prezentują, ale ważne, aby służyły nam zarówno pojemnością, jak i ustawieniem. W łazience nie powinno zabraknąć szafek stojących i wiszących, ale także innych miejsc do zagospodarowania kosmetyków, chemii łazienkowej oraz wielu innych akcesoriów.

Łazienka powinna być również dobrze oświetlona. To w niej dokonujesz większości zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, a więc dobre oświetlenie to podstawa. Dodatkowo to miejsce nie powinno być zimne. Zadbaj o porządny grzejnik łazienkowy do swojej łazienki, ponieważ po kąpieli bardzo łatwo się przeziębić!

Na co zwracać uwagę przy meblowaniu łazienki?

Urządzając łazienkę na początku ustalmy jaka armatura się u nas pojawi oraz w jakim stylu urządzamy to pomieszczenie. Jeśli w łazience będzie prysznic, to zastanówmy się czy to będzie model z brodzikiem, czy kabina walk in? Toaleta czy będzie wisząca czy stojąca? Zlew łazienkowy ma się znaleźć na szafce łazienkowej czy stanowić jej integralną część, będąc wpuszczonym w szafkę?

Jeśli już wiesz, jaka armatura będzie w twojej łazience, to czas dobrać do niej meble. Oczywiście musisz zakupić szafkę lub blat na zlew. Dobrze gdyby w szafce było również trochę miejsca do przechowywania różnych kosmetyków albo chemii do sprzątania.

Dodatkowo pomyśl o szafce, w której będziesz trzymać pozostałe akcesoria – może to być szafka wisząca albo stojąca – wszystko zależy od twojej wizji.

Nie zapomnij również o półce pod prysznic lub koło wanny – tu będziesz trzymać wszelkie akcesoria kąpielowe, które musisz mieć pod ręką.

Wyposaż również swoją łazienkę w lustro, które powinno być oświetlone po bokach oraz na górze!

Przeczytaj też: http://trendliving.pl/piekne-meble-z-palet/