Masz pokaźną kolekcję książek? Lubisz zatopić się w lekturze? A może Twoi domownicy nie wyobrażają sobie dnia bez kontaktu z twórczością ulubionego autora? W takiej sytuacji potrzebujecie odpowiedniego miejsca, w którym przechowacie zbiory i będziecie mogli w spokoju oddać się lekturze. Czego potrzebujesz do stworzenia takiej przestrzeni? Przydadzą się drzwi dźwiękoszczelne i panele przystosowane do ogrzewania podłogowego. Dlaczego? Sprawdź!
Każdy miłośnik literatury, urządzając dom, staje przed zadaniem stworzenia w swoim domu kącika czytelniczego. Zazwyczaj najwięcej czasu poświęca się wyborowi mebli oraz ułożeniu księgozbioru (alfabetycznie, gatunkami, okładkami). Czy zastanawiałeś się jednak, jak wykończenie pomieszczenia może wpłynąć na Twój komfort podczas lektury?
Sprawdź także: Jak konserwować podłogę z paneli laminowanych.
Domowa biblioteka – jakie panele pod ogrzewanie podłogowe?
Fotel, sofa, puf – każdy ma swoje ulubione miejsce do czytania. Niezależnie od tego, na czym siedzisz, warto zadbać o to, by zwłaszcza w chłodne jesienne wieczory podczas lektury nie było Ci zbyt zimno. Czasem nie wystarczy podkręcić kaloryfer – podłoga, a zwłaszcza panele podłogowe, mogą być mimo wszystko chłodne. Przyjemne ciepło zapewni ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu możesz również ułożyć się wygodnie na podłodze i zatopić w lekturze.
Pamiętaj, że takie ogrzewanie wymaga odpowiednich paneli podłogowych. Najlepiej wybrać panele winylowe, które mają niewielką grubość, a więc utrata ciepła będzie minimalna. Warto także upewnić się, czy wybrane deski na pewno nadają się pod system grzewczy. Takie podłogi znajdziesz np. w ofercie paneli podłogowych DobreDlaDomu.pl.
Chcesz mieć drewniane podłogi, a jednocześnie ogrzewanie powierzchniowe? Nic nie stoi na przeszkodzie. Trzeba jednak uważnie wybrać gatunek drewna, który będzie odpowiedni do takiego zastosowania, a więc charakteryzujący się:
- niskim współczynnikiem skurczu,
- wysoką higroskopijnością.
Dzięki temu parkiet nie będzie się niszczył oraz nie powstaną szczeliny między deskami podłogowymi. Wspomniane właściwości mają odmiany drewna egotycznego (tek, merbau, jatoba), a także rodzimy dąb.
Biblioteczka w domu – wybierz drzwi dźwiękoszczelne
Lubisz czytać w ciszy? Chcesz w spokoju śledzić losy ulubionych bohaterów? Najlepszym miejscem na domową biblioteczkę będzie pokój w najwyższych kondygnacjach budynku. Jeśli chcesz dodatkowo ochronić przestrzeń przed niepożądanymi dźwiękami, wyposaż bibliotekę w drzwi dźwiękoszczelne lub bez szyb.
Przeciętny poziom hałasu na ulicy to ok. 70 dB. Optymalny poziom hałasu w domu to z kolei 40 dB w dzień i 30 dB w nocy. Aby odizolować się od hałasu, warto wybrać drzwi drewniane i bez elementów szklanych. Szeroki wybór drzwi wewnętrznych znajdziesz w zakładce „drzwi” na DobreDlaDomu.pl.
Szukasz dodatkowych informacji dotyczących wykończenia wnętrz? Porady oraz elementy wykończenia wnętrz: podłogi drewniane, panele podłogowe, drzwi i akcesoria – znajdziesz na DobreDlaDomu.pl.