Jeśli słyszymy o produktach luksusowych, najczęściej kojarzymy je z wyjątkowym wzornictwem i drogimi materiałami. Produktami tego rodzaju może być również stolarka drzwiowa. Czym dokładnie wyróżniają się drzwi luksusowe i gdzie można je zakupić?

Dobór odpowiednich drzwi do domu jest bardzo ważny – niestety, wiele osób popełnia błąd przy ich doborze, kierując się tylko i wyłącznie ceną. W sprzedaży znajdziemy dzisiaj wiele drzwi chińskich, które mają kuszące ceny, ale z drugiej strony ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Są mało wytrzymałe, słabo izolują, a także szybko się niszczą.

Jeśli chcesz kupić drzwi, które posłużą ci na dłużej, warto wziąć pod uwagę drzwi luksusowe – wbrew pozorom wcale nie są takie drogie, jak może nam się wydawać!

Drzwi luksusowe, czyli jakie?

Pod pojęciem drzwi luksusowych każdy z nas może mieć na myśli coś innego. Luksusowe stolarka często kojarzy nam się z zabytkowymi, rzeźbionymi drzwiami, które od razu przyciągają wzrok. Jednak tego typu drzwi tak naprawdę wcale nie muszą wyróżniać się swoim niecodziennym wyglądem. Przykład? Drzwi luksusowe Internorm.

Drzwi luksusowe zewnętrzne, które znajdziemy w polskich sklepach, przede wszystkim wyróżniają się swoją wysoką jakością wykonania. Do ich produkcji wykorzystywane są takie materiały jak specjalnie wykończone drewno czy aluminium, które są inne tylko piękne, ale też wytrzymałe, odporne na czynniki zewnętrzne i bardzo trwałe. Stosuje się w nich też nowoczesne systemy antywłamaniowe.

Duży nacisk kładzie się też na parametry izolacyjne drzwi – to ważne w naszej strefie klimatycznej, szczególnie wtedy, gdy chodzi o domy nisko energetyczne oraz pasywne. Specjalne ocieplenie drzwi oraz ramy drzwiowej w połączeniu z profesjonalnym montażem pozwala na znaczne obniżenie ucieczki ciepła z budynku.

W sprzedaży znajdziemy też drzwi luksusowe wewnętrzne. Najczęściej produkowane są z drewna, ale znajdziemy również modele ze szkła, betonu, metalu, a nawet z kamienia.

Gdzie zamówić drzwi luksusowe?

Dzisiaj drzwi luksusowe możemy zakupić w wielu firmach, które również wykonują je na indywidualne zamówienie. Ich adresy można sprawdzić już teraz przez internet.

Ceny drzwi luksusowych w zależności od ich wielkości i wykorzystanych materiałów wynoszą od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy złotych.