Szukając oryginalnego pomysłu na wyrafinowany upominek, warto rozważyć możliwość zakupu malowanego ręcznie obrazu, wykonanego przez znanego lub anonimowego (powszechnie nieznanego) artystę malarza. Ta pierwsza opcja zarezerwowana jest praktycznie wyłącznie dla osób dysponujących zasobnym portfelem. Jeśli jednak nie mamy dużych pieniędzy, wciąż możemy kupić oryginalny obraz o dużej wartości artystycznej, tyle tylko, że nie będzie on dziełem znanego szerzej artysty. A jaki obraz na prezent powinniśmy wybrać? Czym kierować się przy wyborze takiego prezentu?

Jakie obrazy na prezenty są najlepsze?

Wybór obrazu powinien uwzględniać zainteresowania osoby, którą chcemy takim obrazem obdarować. Jeśli szukamy obrazu dla starszej, religijnej osoby, możemy pomyśleć o zakupie pięknie wykonanej ikony lub innego typu obrazu o tematyce religijnej. Jeśli szukamy obrazu dla młodej osoby interesującej się sztuką współczesną, dobrym wyborem będzie obraz wykonany w jednej z popularnych, współczesnych technik malarskich. Gdy szukamy czegoś bardziej tradycyjnego, możemy zdecydować się na portret lub pejzaż, który ma wyjątkowo uniwersalny charakter. Jeśli zależy nam na znalezieniu obrazu neutralnego, uniwersalnego (gdy nie znamy zainteresowań osoby, której chcemy wręczyć obraz), możemy zdecydować się na abstrakcję.

Wybierając obrazy na prezent, najlepiej stawiać na prawdziwe dzieła rąk ludzkich, a zatem na obrazy malowane ręcznie. Obrazy drukowane na płótnie, choć wyglądają dość atrakcyjnie i są tanie, nie mają w sobie krzty oryginalności. To wydrukowane kopie oryginalnych fotografii, grafik i różnego rodzaju rysunków poddanych cyfrowej obróbce graficznej i w tym sensie, ich wartość artystyczna jest zerowa.

Gdzie można kupić obraz na prezent?

Najlepszymi miejscami do zakupu oryginalnych obrazów tworzonych przez artystów malarzy są galerie sztuki. Obrazy można oglądać i zamawiać odwiedzając stacjonarne oddziały takich galerii lub ich internetowe strony. Na rynku działają również stricte internetowe galerie sztuki, w których bez wychodzenia z domu, można zamówić obraz o pożądanej przez nas tematyce, o określonym sposobie wykonania i w żądanych przez nas wymiarach. Obraz na prezent można również kupić na aukcji dzieł sztuki. Wiele obrazów wystawianych jest także w popularnych internetowych serwisach ogłoszeniowych. Część artystów wystawia swoje obrazy na różnego rodzaju targach, a nawet sprzedaje je bezpośrednio z ulicy. Takie obrazy można kupić m.in. na rynkach dużych miast czy w popularnych miejscowościach turystycznych.

Artykuł zainspirowany został obrazami dostępnymi na stronie https://www.gallerystore.pl/obrazy-na-prezent