Fototapeta czy beton architektoniczny?

Marzysz o stylu loftowym, ale zastanawiasz się nad sposobem wykończenia ściany z efektem betonu? Dziś kilka słów zarówno o klasycznym betonie architektonicznym, jak i ciekawej alternatywie jaką są tapety imitujące beton.

Beton architektoniczny jest materiałem naturalnym. Tworzony jest zazwyczaj dzięki nowoczesnym metodom produkcji, a w tym procesie nie powinno dodawać się włókien sztucznych. Gdy będzie wyprodukowany pro ekologicznie, wówczas stanowić będzie idealne pokrycie ściany czy sufitu dla alergików i dzieci.

Prawdziwy, naturalny beton pozwoli ścianie oraz elewacji budynku oddychać, oraz będzie utrzymywać pozytywny mikroklimat w pomieszczeniach. Aby mieć gwarancję jakości, należy wybierać specjalne płyty betonowe, które pozbawione są wad klasycznego betonu architektonicznego. Płyty takie powinny posiadać odpowiedni atest, być niepalne, mrozoodporne (jeśli będziemy stosować je na elewacji) i stosunkowo łatwe w klejeniu do podłoża (polimeryzacja rewersu płyty).

Okładziną z nowoczesnego betonu architektonicznego można zdobić między innymi:

  • ściany wewnętrzne budynku
  • elewacje
  • posadzki
  • ogrodzenia
  • tarasy
  • elementy małej architektury ogrodowej

Jeśli marzy nam się naturalny beton w łazience, saunie czy innym „mokrym” pomieszczeniu, warto zainteresować się wersjami wodoodpornymi płyt betonowych. 

Fototapeta beton

Tapeta ala beton to obecnie najwygodniejszy sposób na uzyskanie betonopodobnej ściany. Najnowsze modele betonowych fototapet do złudzenia przypominają naturalny beton architektoniczny dzięki specjalnym podkładom zawierających w sobie strukturę betonu (najczęściej winyl na fizelinie), ale również dzięki niezwykłej jakości wydruku, który w najdrobniejszych szczegółach odzwierciedla charakterystyczne nierówności betonu.

Fototapety na podkładzie fizelinowym należą do najgrubszych i najtrwalszych, dzięki czemu doskonale kryją niedoskonałości i pęknięcia ścian. Są również w dużym stopniu odporne na rysy i zabrudzenia. Wysokiej jakości tapety imitujące beton będą również zdrowe dla domowników- cechuje je paroprzepuszczalność oraz „oddychanie”.

Tapeta betonowa z wyższej półki będzie świetnie absorbować światło, dzięki czemu zachowa głębię i odpowiednie nasycenie kolorystyczne.

Tapeta beton 3D

Co może jeszcze dać nam tapeta, czego nie da naturalny beton? Betonowe tapety w trójwymiarze to nowość, która przebojem wdziera się na salony, do nowoczesnych biur i wszędzie tam, gdzie właścicielom zależy na nowoczesnym, modnym, oryginalnym loftowym designie.

Skały o różnej strukturze betonu czy tajemnicze betonowe korytarze pozwolą uzyskać w pomieszczeniu efekt głębi oraz stać się jego prawdziwą atrakcją.

Interesujące zestawy tapet imitujących beton znajdziesz na: https://dektona.pl