Większość z nas dysponuje ograniczonym metrażem, zmuszającym do różnych kompromisów w kontekście aranżacji wnętrza. Spośród najczęściej spotykanym jest to, jak urządzić salon, który jednocześnie będzie sypialnią. Najważniejszą sprawą są oczywiście odpowiednie meble i dodatki, które sprawią, że pomieszczenie będzie funkcjonalne oraz przytulne. Dwie te funkcje doskonale łączy w sobie styl skandynawski, zacznijmy jednak od początku…

Odpowiednie meble kluczem do sukcesu

Aranżując salon, który spełniać będzie jednocześnie funkcję sypialni, najważniejszą sprawą są meble wypoczynkowe — sofa skandynawska z funkcją spania będzie więc rozwiązaniem idealnym, które łączy w sobie funkcjonalność, a jednocześnie wpisuje się w aktualne trendy. Tego typu sofa zapewni nam odpowiednio dużo miejsca do spania, a jednocześnie sprawi, że będziemy mieli gdzie spędzać czas z rodziną i gośćmi. Bardzo ważne jest to, aby wybrać sofę, która posiadać będzie pojemnik na przechowywanie pościeli, aby po nocnym wypoczynku móc łatwo ją schować, utrzymując porządek.

Warto zwrócić również uwagę na stolik – w przypadku, gdy sofa pełni funkcję miejsca do spania i będzie ona rozkładana, dobrym pomysłem jest zakup stolika, który nie będzie sprawiał problemów z przemieszczaniem. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki na kółkach, a jeżeli nie do końca jesteśmy do nich przekonani, to przynajmniej zrezygnujmy z ciężkich stolików, na rzecz tych lekkich, które z łatwością można przesunąć — najlepiej sprawdzą się te wykonane z tworzyw sztucznych.

Dodatki w stylu skandynawskim — sposób na przytulne wnętrze

Fascynacja stylem skandynawskim wciąż trwa, a obserwując najnowsze katalogi, stwierdzić można, że trwać będzie jeszcze długo, czemu trudno się dziwić — połączenie funkcjonalności, prostoty i estetyki, to właśnie to, co doskonale sprawdza się w przypadku niedużych przestrzeni, z którymi bardzo często mamy do czynienia.

Jeżeli chodzi o salon, pełniący jednocześnie funkcję sypialni to sofa skandynawska z funkcją spania nie jest jedynym akcentem, który powinien się pojawić w takim wnętrzu. Styl skandynawski to przede wszystkim miękkie poszewki na poduszki czy ciepłe puszyste koce, a także pufy i dywaniki na podłogę — tego typu dodatki doskonale nadają się do wnętrza łączącego salon i sypialnię. Bardzo modnym i jednocześnie przydatnym dodatkiem są również lampy podłogowe z wygiętym łukiem, które nie tylko pięknie się prezentują, ale pozwolą nam, chociażby na wieczorne czytanie książki przy dobrym oświetleniu.

Styl skandynawski to jednak przede wszystkim proste formy, dlatego nie przesadzajmy z dodatkami — kilka z pewnością wystarczy, aby nasze wnętrze stało się przytulne i eleganckie.

Artykuł przygotowany we współpracy z: ScandicSofa – meble skandynawskie