Nie ma nic lepszego na zimne wieczory, niż ciepły termofor położonych na nogach. Termofory jednakże służą nie tylko dawaniu przyjemności – mogą być z powodzeniem wykorzystywane w łagodzeniu przykrych dolegliwości, np. bólu mięśni, brzucha i nerek, a także zapalenia stawów. Od wielu lat najpowszechniej stosowanym rodzaje termoforów są te wykonane z gumy. Dlaczego warto je mieć?

Wysoka praktyczność

Jak zostało wspomniane na wstępie termofory to pojemniki nad wyraz przydatne. -Możemy je stosować zarówno dla zwiększenia swojego komfortu w okresach niskich temperatur, jak również w licznych dolegliwościach zdrowotnych – mówi specjalista firmy Larkis. Ciepły okład z termoforu warto stosować na:

  • Bóle brzucha wynikające między innymi niestrawności lub menstruacji. Ciepło termoforu rozluźnia mięśnie gładkie brzucha i dzięki temu minimalizuje bolesne skurcze.
  • Bóle narządów wewnętrznych jamy brzusznej – okłady pozwolą łagodniej przejść przez choroby układu moczowego i dróg rodnych, zapalenia trzustki, wrzody czy zespół jelita drażliwego. Stosowanie termoforu nie obciąża organizmu i nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić przy kuracji lekami
  • Poprawę krążenia – termofor przyda się każdemu, kto z wyniku słabego krążenia ma problem np. z zimnymi stopami w nocy.
  • Bóle mięśni – kontuzje spowodowane np. stłuczeniem kończyn mogą zdarzyć się każdemu, nie tylko sportowcom. Ciepły okład łagodzi ból
  • Bóle kręgosłupa – mogą pojawić się na każdym odcinku, od szyi do lędźwi. Termofory są przydatne w ich łagodzeniu, np. przy rwie kulszowej.

Po wypełnieniu ciepłą wodą termofor utrzymuje swoją temperaturę przez nawet kilka godzin.

Niska cena

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów termoforów – poza gumowymi są to m.in. termofory żelowe (zawarty w nich żel podgrzewa się w mikrofalówce) lub elektryczne (do działania wymagają baterii). Termofory gumowe ze względu na prostą konstrukcję i niską cenę surowca do ich produkcją są produktami najtańszymi w swej kategorii, zarówno jeśli chodzi o kupno, jak i codzienną eksploatację (koszt zagotowania wody w czajniku jest dużo niższy, niż wykorzystywanie baterii)

Ładny wygląd

Dostępne na rynku termofory sprzedawane są w ładnych, tkaninowych workach, które pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale również pomagają dłużej utrzymać temperaturę i sprawiają, że termofor jest przyjemniejszy w dotyku dla gołej skóry

O czym pamiętać przy stosowaniu termoforu?

Jeśli decydujemy się na kupno termoforu gumowego, powinniśmy pamiętać, żeby nie kupować tanich, niskiej jakości produktów – guma z której są wykonane może łatwo pękać, co jest bardzo niebezpieczne, gdyż prowadzi do poparzenia skóry gorącą wodą. Z tego samego powodu powinniśmy uważnie zapoznać się z instrukcjami producenta dotyczącymi dopuszczalne temperatury wody. Jeśli będzie zbyt wysoka, guma może ulec stopieniu.