Jak ważne są dodatki w wystroju salonu

Aranżacja przestrzeni, w jakiej żyjemy, ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Kolor ścian w pomieszczeniu, materiał na podłodze, meble i inne wyposażenie wbrew pozorom mają spory wpływ na nasz psychiczny komfort. Nie bez znaczenia są też wszelkiego rodzaju dodatki jak świeczniki, szklane misy, wazony z kwiatami, a nawet firany.

Jak aranżować pomieszczenia w domu

Kiedy przystępujemy do zagospodarowania przestrzeni w nowym albo świeżo wyremontowanym domu warto sobie wszystko zaplanować. Jeżeli jest dużo pomieszczeń, pomysły powinny zostać zapisane, a nawet można wykonać własne szkice. Nie wystarczy pomyśleć o kolorach ścian czy panelach i wykładzinach na podłodze. Ważne, aby zaplanować także drobne szczegóły takie jak obrazki na ścianach, żyrandol, szklaną misę na komodzie czy kwiaty na parapecie.

Pamiętać należy o tym, że rozplanować trzeba całą przestrzeń, poczynając od korytarza, a nawet przedsionka, a na garderobie czy pomieszczeniu gospodarczym kończąc.W zależności od naszego charakteru oraz przeznaczenia pomieszczenia powinniśmy skupić się na innych elementach. Jeżeli ma być to miejsce sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi postawić musimy na harmonię i stonowanie. W salonie natomiast powinny pojawić się akcenty, które w delikatny sposób będą tę harmonię burzyć. Może to być np. szklana misa o oryginalnym kształcie stojąca na komodzie, niezwykły zegar wiszący na ścianie czy bardzo nietypowy żyrandol.

Ważne dodatki na stole i komodzie

Często jest tak, że powierzchnie na komodzie i na stole w salonie na co dzień nie są wykorzystywane. Są to jednak wspaniałe przestrzenie do zagospodarowania. Trzeba mieć jednak na uwadze, że obstawienie mebli zbyt dużą ilością małych bibelotów bardzo utrudni ich sprzątanie. Dlatego warto postawić na większe ozdoby. Komoda to znakomite miejsce na postawienie ramek ze zdjęciami oraz różnych pamiątek z wakacji i innych podróży. Dobrym pomysłem jest także kilka książek na komodzie, mała stojąca lampka albo świecznik. Mogą się tutaj także znaleźć szklane misy, w których umieścić można różnego rodzaju stroiki nawiązujące do pory roku. Wykorzystać tutaj można wiosenne kwiaty, mech z lasu, szyszki czy jesienne liście.

Szklane misy znakomicie sprawdzą się także jako ozdoba stołu. W tym przypadku mogą być wypełnione np. sezonowymi owocami. Na stole może się znaleźć także bieżnik albo obrus a na nim wazon ze świeżymi kwiatami. Dobrym pomysłem jest także kompozycja z dużych świec, które mogą harmonizować albo być mocnym kontrastem dla otoczenia.