Sofa jak łóżko sypialniane

Szczególnie w mniejszych mieszkaniach warto odpowiednio wykorzystać każdą przestrzeń. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są sofy rozkładane, które bez problemu mogą zastąpić łóżka sypialniane. Ich dużym atutem jest także fakt, że zazwyczaj zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania. Sprawdź, jakie sofy z funkcją spania dostępne są w ofercie sklepów.

Sofa w roli łóżka sypialnianego

Niektórym osobom sofa kojarzy się z mało funkcjonalnym meblem do salonu. Być może kiedyś takie wyobrażenie miało rację bytu. Obecnie jednak w ofercie sklepów można znaleźć wiele modeli, które są bardzo praktyczne i doskonale sprawdzą się w wielu domach. Przede wszystkim warto podkreślić, że sofa z funkcją spania pozwala w szybki i łatwy sposób zmienić salon w pokój sypialniany. Można śmiało powiedzieć, że na sofie rozkładanej da się porządnie wyspać. To świetne rozwiązanie dla gości, ale także dla domowników, kiedy w mieszkaniu brakuje miejsca na wydzielenie oddzielnej sypialni. Sklepy meblowe proponują opcje zarówno dla osób, które cenią twarde podłoże do snu, jak i tych preferujących bardziej komfortowe powierzchnie. Dla tych drugich polecane są sofy z funkcją spania z wypełnieniem ze sprężyn bonell oraz pianki. Większość modeli rozkłada się w nieskomplikowany sposób, aby codzienna czynność rozkładania i składania nie sprawiała żadnych trudności. Ciekawą opcją są sofy rozkładane do przodu. Dzięki nim możesz zaoszczędzić w salonie jeszcze więcej przestrzeni, ponieważ nie potrzebują one wolnego miejsca przy ścianie. Rozkładana sofa do salonu nie musi być nudna. Różnorodna oferta sklepów sprawia,  że z łatwością  znajdziesz model dopasowany do stylu, w jakim chcesz urządzić salon. Dostępne są na przykład sofy w stylu skandynawskim, które cechuje minimalizm. Fani odważnych rozwiązań również znajdą coś dla siebie, ponieważ mogą zdecydować się na sofy w różnych kształtach i kolorach. Sklepy nadążają za oczekiwaniami klientów i proponują coraz to ciekawsze modele. W ofercie możesz znaleźć na przykład sofy welurowe czy też takie, w których zamiast tradycyjnych guzików wykorzystano cyrkonie.

Jaki rozmiar sofy wybrać?

Rozmiar sofy należy uzależnić od wielkości pomieszczenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem są  sofy trzyosobowe i sofy dwuosobowe z funkcją spania. W dzień można na nich wygodnie posiedzieć, pooglądać serial czy też przyjąć gości. W nocy natomiast idealnie sprawdzą się jako pełnowymiarowe łóżko. Ciekawą opcją, trochę mniej znaną, są sofy jednoosobowe. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli musisz urządzić bardzo małe pomieszczenie. To szczególnie ciekawa propozycja do pokojów dziecięcych czy też młodzieżowych.