jaki mebel kupić pod telewizor?

W dzisiejszych czasach głównym punktem większości salonów dziennych jest telewizor. Jednak aby taki sprzęt mógł się należycie prezentować, potrzebny jest mu specjalny mebel. Można pomyśleć, że jego wybór to nic trudnego. Jednak pogodzenie naszych wymagań z właściwościami i rozmiarami produktów, które są dostępne na rynku, może nie być wcale prostym zadaniem. Żeby to jednak ułatwić przygotowaliśmy listę mebli, które świetnie się sprawdzą jako stolik pod telewizor.

Które meble do salonu, sprawdzą się jako szafka pod telewizor?

Komoda RTV

Ten rodzaj mebla charakteryzuje się swoim rozmiarem, jest większy niż klasyczna szafka pod telewizor. Dla jednych może to być zaleta, dla innych wada. Wszystko zależy od wielkości naszego salonu. Taka komoda dzięki temu, że ma większe wymiary, mieści zdecydowanie więcej przedmiotów. Posiada kilka półek i szuflad co sprawia, że jest bardziej funkcjonalna.

Szafka pod telewizor

Szafka pod telewizor jest niewielkim meblem, który jest równie funkcjonalny, bo posiada szuflady oraz półki, ale jednak nie jest tak pojemny, jak wyżej opisana komoda. Typowa szafka pod telewizor jest wąska i długa, po umieszczeniu jej w salonie, nabiera on wyjątkowego stylu. Różnorodność modeli, które są dostępne w sklepach sprawia, że każdy znajdzie mebel odpowiadający jego preferencjom.

Meblościanka z wnęką pod telewizor

Meblościanki kojarzą nam się z odległymi latami i stylem vintage. Jednak w obecnym czasie stały się ponownie popularne. Ich zaletą jest niesamowita praktyczność, posiadają liczne szafki, regały i półki. Mebel tego typu zazwyczaj ma wyznaczone miejsce na sprzęt RTV. W sklepach znajdziemy ich różne wersje, które różnią się pomiędzy sobą rozmiarem, kolorem, materiałem z którego są wykonane oraz stylem.

Jaką wysokość powinien mieć stolik pod telewizor?

Sam rodzaj mebla pod telewizor nie jest tak ważny, jak jego wysokość. W końcu telewizor powinien się znajdować na wysokości naszego wzroku, tylko wtedy będziemy mogli swobodnie z niego korzystać. Równie istotna jest liczba domowników oraz wielkość telewizora. Zasada jest jedna, im większy sprzęt, tym na niższej szafce powinien się znajdować. Jeżeli umieścimy go na nieodpowiedniej wysokości, może to szkodzić zarówno naszym oczom, jak i kręgosłupowi.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-znalezc-idealny-stolik-pod-telewizor/