Geometryczne formy, faktura cegły czy betonu, odzwierciedlenie drewnianych słojów – kamień dekoracyjny cechuje już nie tylko struktura skały. Najmodniejsze okładziny kuszą mnogością form, kolorów i praktycznymi zaletami, które warto wykorzystać we własnym domu.

Ściana pokryta kamieniem przywołuje skojarzenia z wnętrzem zabytkowego pałacu lub eleganckiej rezydencji, toteż wydaje się idealnym rozwiązaniem w salonie: http://www.stonemaster.pl/salon Dzięki przestrzennej strukturze, kamień dekoracyjny prezentuje się na tyle oryginalnie, że sam w sobie stanowi ozdobę – nie wymaga już żadnych innych dekoracji, co warto wykorzystać  w nowoczesnym wnętrzu, urządzonym z umiarem lub wręcz minimalistyczną powściągliwością, a przede wszystkim w zgodzie z najnowszymi trendami.

Wciąż bardzo pożądana jest estetyka loftowa i industrialne dodatki rodem ze starej fabryki. Mocnym trendem jest fascynacja fakturami zaczerpniętymi ze świata przyrody, przede wszystkim drewnem. Równie popularnym motywem jest inspiracja formami geometrycznymi, wzorami strukturalnymi i efektem 3D.  W te estetykę wpisuje się kolekcja kamienia dekoracyjnego Sawmill Stone Master. Okładzina naśladuje zwarty układ drobnych, posklejanych deszczułek, w różnych odcieniach. Nieregularne kształty i ciekawa kolorystyka wprowadzają do pomieszczenia element zaskoczenia. W zestawieniu z autorską, industrialną lampą i prostymi meblami w odcieniu modnej szarości okładzina prezentuje się wyjątkowo ciekawie – co potwierdza zdjęcie tytułowe.

Fascynacja estetyką loftową, rodem z Nowego Jorku, wiąże się z popularnością stylu industrialnego. Pofabryczne elementy, jak widoczne fragmenty instalacji, są dość odważnym pomysłem aranżacyjnym, jednak strukturę ceglanego muru lub betonu – można z powodzeniem wprowadzić do modnego salonu. Kamień dekoracyjny Concrete Stone Master zdobi sieć charakterystycznych zagłębień i żłobień typowych dla betonu, która w zestawieniu z ciepłą barwą naturalnego drewna i tekstylnymi dodatkami wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę.

Inspiracja geometrią to kolejny gorący trend tego sezonu. Okładzina o fakturze obłupanej skały zamkniętej w formie równych sześcianów to propozycja zarówno dla zwolenników nowoczesnych wnętrz w surowym, wręcz ascetycznym stylu, jak i miłośników stylu eko, ceniących naturalne inspiracje. W zestawieniu z klasycznymi, eleganckimi meblami utrzymanymi w brązowej tonacji,  Vini Sahara Stone Master o delikatnym, ciepłym odcieniu jasnego beżu, wprowadza do pomieszczenia przyjazny, domowy klimat.