Ładna narzuta na łóżko

Jakiś czas temu w każdym mieszkaniu i domu była rozkładana kanapa. Dzisiaj kiedy stać nas na wynajmowanie większych mieszkań lub wręcz przeprowadziliśmy się na swoje nie możemy sobie wyobrazić sypialni bez prawdziwego łóżka, którego nie trzeba co rano składać. Jednak nadal pozostaje problem czym przykryć łóżko. Wcale nie dlatego, że tego potrzebujemy, a dla ładniejszego wystroju wnętrza.

Narzuty i kapy
Bardzo popularne są narzuty na łóżko, które nie tylko chronią pościel przed zabrudzeniami gdy na przykład na łóżko wskoczy pies, ale też mogą być elementem wystroju, który wzmocni charakter wnętrza. Nie trzeba się martwić, że nie znajdziemy narzuty idealnej na swoje łóżko, ponieważ modeli, jak i ich rozmiarów jest wiele.

Najpierw jednak warto zacząć od mierzenia łóżka, a dopiero potem przejść do przeglądania dostępnych modeli. Mierzymy kolejno: długość, szerokość i wysokość łóżka. Potem trzeba dodać do siebie szerokość łóżka i iloczyn wysokości łóżka. Chcąc mieć długość narzuty wystarczy dodać do siebie długość i wysokość łóżka. Dzięki temu narzuta nie będzie za krótka, ale też nie będzie opadała do samej ziemi. Można też policzyć wymiary samego materaca, wtedy powiększamy długość materaca podwójnie i otrzymujemy kapę, która będzie opadała swobodnie na łóżku.

Materiały i wzory
Materiał z jakiego wykonana jest narzuta musi być mocny, ale przyjemny w dotyku. Co prawda przed spaniem zdejmujemy kapę z łóżka, ale milej będzie jeśli jest przyjemna. Kolorem powinna pasować i do pościeli, i do całej aranżacji wnętrza. Można znaleźć cieplejsze narzuty pikowane, które przydadzą się na przykład, gdy ogrzewanie zawiedzie zimą, albo kapy z pojedynczego materiału, które są cienkie niczym prześcieradło.

Bez trudu znajdziemy narzuty jednokolorowe jak i z motywami kwiatów. Powinniśmy jednak wybrać taką, która nie drażni nas kolorem ani motywem, a wręcz wygląda jakby idealnie pasowała do naszej sypialni i była niewidoczna. W końcu ma za zadanie schować łóżko przed wzrokiem ciekawskich.