Oświetlenie balkonu

Balkon czy taras to miejsca, w których podczas ładnej pogody spędzamy dużo czasu. Warto więc zrobić je miejscami przytulnymi, w których aż chce się przebywać. Jednak siedzenie na balkonie po ciemku tylko w blasku gwiazd może nie być aż tak przyjemne jak myślimy. Trzeba więc pomyśleć o dodatkowym oświetleniu tego miejsca.

Lampiony
Lampiony to bardzo popularne dodatki do zawieszenia na balkonie. Można je znaleźć w każdym sklepie meblowym, a także w sklepach internetowych. Można wykorzystywać lampiony spokojnie jako latarnie, które oświetlą na przykład rogi balkonu. Są modele do postawienia, są też do zawieszenia. Większość jest wykonywana ze szkła i metalu przez co nie tylko są bezpieczne w użyciu, ale też przetrwają kilka sezonów.

Zestawy latarni
Chcąc równomiernie oświetlić cały balkon można skorzystać z zestawu latarni. Poza tym używając kilku takich samych lamp będziemy mieli też spójną dekorację tego miejsca. Do wyboru są lampiony z różnych materiałów czy w różnych kolorach, ale warto wybrać zestaw, gdzie jest kilka różniących się wielkością latarni. Dzięki temu będzie można je poustawiać w różnych miejscach. Większe wieszając nad wejściem a mniej stawiając na przykład na stoliku balkonowym. Wybierając złote, srebrne lub drewniane latarnie możemy mieć pewność, że ich design będzie pasował przez cały rok do balkonu.

Prawdziwa lampa
Niektórzy mogą też przeciągnąć kabel elektryczny i zrobić dodatkowy punkt na zewnątrz, do którego będzie można podłączyć prawdziwą lampę z żarówką albo bardziej energooszczędna lampę LED. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy dostajemy stałe źródło światła. Ale nie jest to zbyt designerskie, jeśli na tym nam zależy. Co prawda można znaleźć lampki ogrodowe idealne do zamontowania na balkonie, ale nie będzie to to samo.

Ciekawym rozwiązaniem jest też postawienie lampek solarnych, które za dnia w świetle słonecznym będą się ładować, a w nocy oddadzą światło. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że aby dobrze oświetlić balkon potrzeba znacznej ilości takich urządzeń.