minimalizm

Wiele osób nie wie, ale minimalizm to nie tylko styl wnętrz, ale również styl całego życia. Dużo osób zmaga się z tym, że w domu zbiera masę rzeczy, które nie są po prostu potrzebne. Znajduje się wiele przedmiotów, które chowają w zakamarkach, z myślą, że może kiedyś się przydadzą. Minimalizm jest odwrotnością takich zachowań i walczy z tego typu nawykami. Jak wprowadzić minimalizm w swoje życie i od czego zacząć? Sprawdź sam!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/minimalizm/

Minimalizm w domu, a minimalizm w życiu 

Minimalizm, który chcemy wprowadzić w swoje życie idzie w parze z tym, który znajduje się we wnętrzach. Chodzi tutaj między innymi o to, że styl ten cechuje się przede wszystkim stonowanymi odcieniami, prostymi meblami i brakiem jakichkolwiek zwariowanych dodatków i kolorów. Jeżeli jesteś osobą, która lubi trzymać dużo niepotrzebnych rzeczy i ma do nich sentyment, to czeka Cię dużo prac. Jednak spokojnie, wszystko da się zrobić.

Klucz do sukcesu to zmiana nawyków 

Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie, a dokładniej od zmiany Twoich nawyków. To Ty w swojej głowie musisz sam ułożyć sobie nowe postanowienia. Musisz zrozumieć, że kolejny komplet pościeli, czy też kolejna świeczka nie są ci tak naprawdę potrzebne, we wszystkim staraj się zachować harmonię. W pogoni za dobrobytem, niektóre osoby są w stanie zrobić bardzo dużo. Może to dojść do takiego stopnia, że nasze mieszkanie zostanie całkowicie zagracone.

Stosuj zasadę: Nie kupuj – pożyczaj

Idąc w rytm tej zasady możesz nie tylko ograniczyć kupowanie zbędnych rzeczy, które będą zagracać Twoje mieszkanie, ale również zaoszczędzić. Jeśli potrzebujesz jednorazowo wyprać kanapę lub dywan, a nie masz do tego specjalnego odkurzacza piorącego, to nie kupuj go, tylko pożycz. 

Wiele rzeczy możemy pożyczyć czy to od swojej mamy czy też sąsiadki i nie ma potrzeby abyśmy od razu udawali się do sklepu i je kupowali.

Zobacz też: http://www.dekoteria.pl/akcesoria-do-sprzatania/