Miejsce pod sypialnie w m1

Kawalerka to wciąż najpopularniej wynajmowane mieszkanie. Zwykle składa się ona z jednego dużego pomieszczenia, które mieści w sobie kuchnię, jadalnię, sypialnię, pokój dzienny i biuro. A osobno ma tylko mały przedpokój i łazienkę. Wielu osobom to nie przeszkadza, ale coraz chętniej chcemy mieć nawet na małym metrażu wydzieloną sypialnię czy chociaż przytulne miejsce, w którym odpoczniemy.

Ścianki, antresole i inne rozwiązania
Przy dzisiejszych rozwiązaniach można postawić nawet nieinwazyjną ściankę działową na panelach, która będzie wyglądała jak zbudowana z dużych klocków lego, ale sprawdzi się świetnie, a nawet można w niej zrobić prawdziwe drzwi. W wynajmowanym mieszkaniu jest to najlepsze rozwiązanie. Gdy chcemy przebudować swoje własne o wiele lepiej postawić prawdziwą, murowaną ściankę działową np. z regipsu wytłumionego watą szklaną.

Jeśli mamy bardzo wysokie mieszkanie warto wykorzystać przestrzeń nad głową i zrobić antresolę. Na niej z powodzeniem można zmieścić materac, dodać kilka półek i barierkę, aby mieć świetną miejscówkę do spania, a jednocześnie nie zajmować miejsca w i tak małym mieszkaniu. Można też kupić po prostu wielofunkcyjne meble, które mają miejsce na biurko, szafę, a na podeście łóżko, jednak jest to bardzo młodzieżowe rozwiązanie i nie każdemu przypadnie do gustu.

Zasłony, parawany i baldachimy
Jeśli nie chcemy w ogóle ingerować we wnętrze tylko ukryć łóżko można spróbować zasłonić je dużym parawanem. Sprawdzi się to w wielu mieszkaniach. Z powodzeniem można też nad łóżkiem zrobić szkielet do powieszenia baldachimu. Spuszczając go ukryjemy łóżko i pościel przed wzrokiem ciekawskich gości, jednak wciąż baldachim jest dość oryginalny i taka aranżacja wnętrza może mieć wręcz odwrotny skutek. Jeśli w mieszkaniu jest wnęka i zmieści się w niej łóżko można ją zakryć zasłonką i nie będzie widać ukrytej sypialni. Jednak niestety tylko ułamek mieszkań ma takie ciekawe wnętrza.

W wielu wypadkach pozostaje spanie na rozkładanej kanapie. Na szczęście obecnie dostępne w sprzedaży modele są coraz wygodniejsze, a nawet można w nich wymieniać materace, na takie profesjonalne do spania, ale wciąż jest to wyjście tymczasowe.