Nowoczesne artykuły oświetleniowe nie tylko pozwalają nam na uzyskanie znacznie niższego poboru energii przy zachowaniu tego samego natężenia oświetlenia. Co więcej, mogą wchodzić też w skład zaawansowanych systemów inteligentnego oświetlenia. Na czym to polega?

Czy marzy ci się takie oświetlenie domu, które będzie mogło dopasować się indywidualnie do ciebie i twojego nastroju? Lubisz lampy emitujące kolorowe światło? W takim przypadku warto sprawdzić inteligentne oświetlenie, które zostało stworzone po to, aby kreować niezwykłą atmosferę.

Aktualnie systemy inteligentnego oświetlenia są bardzo popularne. Gdy chcemy wybrać lampy Philips, także możemy z niego skorzystać. Marka przygotowała dla swoich klientów specjalny system Philips Hue, który działa bezprzewodowo.

W skład systemu wchodzą lampy, paski świetlne, żarówki oraz sterowniki. W sprzedaży znajdziemy też gotowe zestawy startowe zawierające źródła światła i dodatkowe elementy do sterowania.

Jak możemy wykorzystać inteligentne oświetlenie w swoim domu? Możliwości są różnorodne! Zacznijmy od tego, że dzięki specjalnym żarówkom możemy zmieniać odcień światła oraz jego natężenie – bez potrzeby budowania specjalnego systemu ściemniaczy. Zmianą światła możemy sterować bezprzewodowo, także z użyciem swojego smartfona i specjalnej aplikacji.

Systemem oświetlenia możemy sterować z dowolnego miejsca – nie tylko w domu, ale również poza nim. Możemy też ustawiać harmonogramy w aplikacji, które będą włączały i wyłączały światło o określonych godzinach. W ramach systemu można również wykorzystać czujniki, na przykład czujniki ruchu, które będą automatycznie włączały i wyłączały światło w zależności od obecności osoby w zasięgu czujnika.

W przypadku oświetlenia od Philips możliwa jest też współpraca z takimi technologiami jak Amazon Alexa, Apple HomeKit i Google Home, za sprawą których można sterować oświetleniem za pomocą głosu.

Zatem jeśli chcesz mieć w swoim domu oświetlenie godne XXI wieku, warto wybrać inteligentny system oświetlenia – to nie takie drogie, jak może się wydawać!