Regały metalowe to funkcjonalne meble wysokiej jakości, stabilne, bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, na wilgoć, wysokie temperatury, na duże ciężary. Nic dziwnego, że znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w różnego rodzaju firmach, instytucjach urzędach, a także wśród klientów indywidualnych.

Dużą zaletą regałów metalowych jest ich uniwersalność oraz łatwość w montażu. Można je zestawiać w dowolne ciągi, rozbudowywać do góry, na dowolną wysokość i szerokość. Dzięki regałom metalowym możliwe jest składowanie i utrzymanie w należytym porządku różnego rodzaju ładunków.

Ogromną zaletą regałów metalowych jest też ich stosunkowo niska cena. Dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych. Łatwiej je też utrzymać w czystości, niż regały drewniane, dzięki czemu utrzymanie czystości w pomieszczeniu jest komfortowe. W gospodarstwach domowych najczęściej spotyka się regały metalowe w garażach, piwnicach, spiżarniach, w przydomowych warsztatach, w pomieszczeniach gospodarczych.

Regały metalowe do spiżarni

Spiżarnia to miejsce dla osób, które przygotowują domowe przetwory, przechowują warzywa, owoce, inne zapasy. Niezwykle istotny jest wybór odpowiednich regałów. Spiżarnia nie zawsze jest dużym pomieszczeniem, dlatego regały muszą być tak dopasowane do jego wymiarów, by były w stanie pomieścić jak największą ilość produktów, a jednocześnie nie utrudniały korzystania ze spiżarni. Regały metalowe są więc idealnymi meblami do spiżarni.

Regały metalowe do piwnicy

Piwnica to miejsce, które najczęściej pełni funkcję składziku. Przechowujemy w niej przedmioty niepotrzebne w domu, sprzęty sportowe, turystyczne, ogrodnicze, narzędzia, opony, niepotrzebne ubrania, buty, także przetwory oraz niektóre owoce i warzywa. Przechowywane rzeczy wymagają odpowiedniego posegregowania i uporządkowania, by w razie potrzeby łatwo było je znaleźć. Regały metalowe są bardzo pojemne, wytrzymałe i świetnie sprawdzają się jako wyposażenie piwnicy.

Regały metalowe do warsztatu

Regały metalowe doskonale sprawdzają się jako regały warsztatowe. Pozwalają ergonomicznie zagospodarować powierzchnię warsztatu. Bez problemu udźwigną przedmioty ważące nawet kilkaset kilogramów. Można przechowywać na nich ciężkie części samochodowe. Wybierając regał warsztatowy dobrze jest zwrócić uwagę na systemy modułowe. Dzięki nim można dopasować wystrój warsztatu do własnych potrzeb.