Oryginalne dekoracje ścian

Ściany zazwyczaj od razu przykuwają wzrok osób, które wchodzą do mieszkania. Jedna zmiana może spowodować zmianę charakteru pomieszczenia czy nawet mieszkania. Ale zazwyczaj zmieniamy wszystko inne, tylko nie ściany. A to dzięki nim można w szybki sposób przemienić całe mieszkanie w super loft, rodzinny zakątek albo designerskie wnętrze.

Popularne dekoracje
Kiedyś bardzo popularne były fototapety. Dzisiaj ten trend odżył, ale w nowej wersji. Dostępne są nie tylko widoki natury, ale też dużych miast, zwierząt, samochodów albo gwiazd rozrywki. Można stworzyć na ścianie bramę do malowniczego, włoskiego miasteczka albo wrażenie, że zaraz wyjdziemy na plażę cieszyć się lazurową wodą. Można też zamówić wersję z własnego zdjęcia. A same tapety we wzory również mogą wyglądać ciekawie. Zwłaszcza gdy są zrobione z błyszczącego papieru albo ze srebrnymi i złotymi wzorami. Bardzo ciekawe są też tapety w łowickie wzory… ale można też kupić taką chustę, oprawić w dużą antyramę i powiesić na środku zwykłej, białej ściany, aby i taka dekoracja zrobiła wrażenie. Oczywiście można też ręcznie namalować coś na ścianie czy skorzystać z szablonów do malowania, albo po prostu welurowych naklejek.

Rodzinne pamiątki z podróży
Każdy na pewno ma jakieś zdjęcia, które chciałby wyeksponować. Jednak wcale nie trzeb ich oprawiać w ramki i wieszać. Można na ścianie rozciągnąć ledowe światełka (jak na choinkę) i na nich klipsami (jak od prania) powiesić ulubione fotografie, albo wydrukować nowe w formacie jak z Instagrama. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się na ścianie w salonie albo sypialni. Można też znaleźć naklejki ścienne wyglądające jak drzewo z ramkami i w miejsce ramek powklejać zdjęcia.

Bardzo ciekawym pomysłem jest zrobienie wewnątrz domu okiennicy, która po otwarciu ukaże ulubione miejsce na świecie. Można to zrobić za pomocą plakatu z ulubionym miastem, który przykleimy na ścianę i drewnianej okiennicy zamontowanej na nim.

Klasyką są też półki z pamiątkami przywiezionymi z podróży jak łódki w butelkach, kamienne sfinxy czy po prostu książki i przewodniki turystyczne, które dodadzą koloru wnętrzu.