Modne i eleganckie dodatki do sypialni w kolorze czerni

Jednym z najbardziej eleganckich kolorów, których można użyć w aranżacji wnętrz jest czarny. Zdecydowanie wnętrze w tym klimacie jest tajemnicze, zmysłowe, intrygujące, a jeśli użyjemy czerni tylko odrobinę – z klasą. Do tego kolor ten świetnie pasuje do różnych stylizacji wnętrz, a nawet można powiedzieć, że jest uniwersalny. Dlatego często jest wybierany między innymi do dodatkowych dekoracji w sypialni.

Drobne akcesoria
Jeden czarny dodatek wystarczy, aby przeobrazić nudną, mało charakterystyczną sypialnię w buduar z klasą. Ponadto korzystając tylko z dodatków będzie to tania przemiana. Można zacząć na przykład od pościeli. Jej kolor jest bardzo ważny, ponieważ od razu rzuca się w oczy. Pomaga wypocząć, ale też rozbudzić romantyczne uczucia. Zakup luksusowej pościeli w kolorze czerni, albo w biało-czarne wzory będzie świetnym początkiem do przemiany tego miejsca.

Wygodne i ładne
Jeśli w sypialni znalazło się też miejsce na fotel czy kanapę można na nią rzucić poduszki dekoracyjne z czarnej satyny, albo nawet znaleźć modele obszyte piórami, zmieniającymi kolor cekinami czy z wzorami.
Ciekawym pomysłem jest też zawieszenie czarnych zasłon w sypialni. Grube, ciężkie, atłasowe zasłony po pierwsze dobrze izolują światło, a więc nawet w najjaśniejszy poranek można spokojnie spać. Jednak wyglądają też niesamowicie nawet w najprostszej stylizacji wnętrza. Jeśli zestawimy czarne zasłony ze śnieżnobiałymi firankami nie potrzeba już dodawać żadnych elementów dekoracyjnych w takim pomieszczeniu.

Można też pomyśleć o postawieniu prostej lampki z czarnym kloszem na stoliku nocnym. Co prawda da to przytłumione światło, ale za to nie będzie nas razić po oczach, gdy w środku nocy ją zapalimy.
Zawsze przyda się też dywanik w sypialni, na którym przyjemnie będzie postawić nogi zaraz po wstaniu z łóżka. Najpopularniejsze są te w białym kolorze, ale równie dobrze można znaleźć czarny. Albo nawet sztuczne futro niedźwiedzia w takim kolorze.

Rodzinne pamiątki
Jeśli w sypialni mamy powieszone obrazy albo zdjęcia możemy wymienić im ramy, na bardziej ozdobne, albo proste, czarne. I w ten sposób odmienimy nasze ściany i sprawimy, że pokój będzie wyglądał bardziej gustownie.