Poręczówka – jaką pełni rolę

Wyroby z PCV są chętnie stosowane w wielu dziedzinach naszego życia. To zasługa wyjątkowych właściwości tego polimeru. Tworzy się z niego wiele przydatnych produktów. Jednym z nich jest poręczówka. Gdzie możemy ją znaleźć?

PCV – czym się wyróżnia?

Po raz pierwszy człowiek zetknął się z polichlorkiem winylu w pierwszej połowie XIX wieku. Dokonał tego wówczas Francuz Henri Victor Regnault. Jednak od odkrycia do masowej produkcji upłynęło niemal sto lat. Po raz pierwszy PCV wykorzystano podczas pierwszej wojny światowej jako zamiennik kauczuku. Pierwsze fabryki produkujące wyroby z tego polimeru otwarto natomiast w latach trzydziestych XX wieku. Dziś takie zakłady funkcjonują na całym świecie, także w Polsce. Zapotrzebowanie przemysłu na wyroby z PCV wynika z właściwości tego polimeru. Jest on bowiem odporny na warunki atmosferyczne, korozję, czy inne związki chemiczne. PCV jest w pełni bezpieczne, łatwo też poddaje się je obróbce. Polichlorek winylu występuje też w postaci miękkiej, która jest giętka i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Poręczówka – gdzie jest stosowana?

Dziś PCV jest stosowane do produkcji rozmaitych elementów. Wiele z nich znajdzie zastosowanie chociażby w ogrodzie. Z polichlorku winylu powstają bowiem, ogrodzenia, węże, czy meble. PCV jest obecny także na parkingach, gdzie chroni nasze auto przed uszkodzeniami. Wykonane z niego odbojnice odgradzają chodnik od drogi, a kadłuby łodzi są znacznie bardziej wytrzymałe. Produkty z tego polimeru moglibyśmy wymieniać bez końca. Warto zwrócić jednak uwagę na poręczówkę. To bardzo praktyczny element, który jest stosowany w naszym kraju od lat 80. XX wieku. Znajdziesz go chociażby tutaj http://www.firmaskowronski.pl/13/okladzina-poreczowa. Poręczówka jest stosowana zarówno w domach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Chroni bowiem balustrady przed zniszczeniem i dodaje im unikalnego wyglądu. Poręczówka jest antypoślizgowa, co jest jej ogromną zaletą. Bez problemu dopasujemy jej długość, średnicę otworu czy kolor do naszych potrzeb. Dlatego jest ona tak chętnie kupowana.