Trawa pampasowa

Jeżeli chcemy, żeby nasza posiadłość wyróżniała się wśród innych i szukamy skutecznego, a przy tym niedrogiego rozwiązania na urozmaicenie jej wyglądu, to świetnym rozwiązaniem mogą być trawy ozdobne, które dodają uroku każdej działce, czy przydomowym zbiornikom wodnym. Dla osób, które mają już dosyć swojego banalnego trawnika, producenci traw ozdobnych mają wiele naprawdę ciekawych propozycji. Odpowiednie dobranie ciekawych gatunków trawy to gwarancja niebanalnego efektu który z pewnością zachwyci naszych znajomych, a nas będzie cieszyć przez długi czas.

Trawa pampasowa, czyli jaka?

Przebierając w licznych ofertach traw ozdobnych, trafiamy na przeróżne gatunki o zróżnicowanym wyglądzie, wymaganiach czy zastosowaniu. Musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj traw. Ostatnim krzykiem mody, który zyskuje na popularności jest trawa pampasowa – gatunek trawy ozdobnej, która wyróżnia się na tle innych traw ozdobnych efektownym i pięknym kwiatostanem. Trawa pampasowa należy do wysokich, może osiągać wysokość nawet 2-3 metrów, ale jeżeli chcemy, to z łatwością znajdziemy odmiany krótsze, czyli takie, które dochodzą do metra długości. Trawa pampasowa może stanowić doskonałą ozdobę oczek wodnych czy naszych rabat kwiatowych i jeżeli tylko będziemy je odpowiednio pielęgnować, możemy długo cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Sprawdź swoje możliwości.

Zanim zdecydujemy się na zakup trawy pampasowej, powinniśmy wiedzieć, że ma też ona swoje wymagania co do gleby i warunków zimowania, co w naszej szerokości geograficznej jest szczególnie istotne. Trawa pampasowa bowiem najlepiej rośnie na żyznych glebach i wilgotnych i nasłonecznionych stanowiskach. Nie najlepiej znosi niskie temperatury, nie sprawdzi się również jej przekopywanie na zimę, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest sadzenie jej w doniczkach i wynoszenie na zimę w cieplejsze miejsce. Dlatego tak ważne, aby przed zakupem zastanowić się czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie warunki wzrostu naszej trawy lub poradzić się specjalisty, który pomoże wybrać taki gatunek trawy pampasowej, który najlepiej zniesie warunki panujące w naszym klimacie. To pozwoli uniknąć rozczarowań.

trawy ozdobne dają przepiękny efekt

Oryginalne rozwiązanie.

Trawa pampasowa to świetna alternatywa dla osób, które poszukują sposobu na niebanalne zaaranżowanie swojego ogrodu czy działki. Warto przed zasianiem trawy dobrze sobie rozplanować jej położenie na działce, z uwagi na to, że jest wymagająca i przy tym efektowna, więc szkoda byłoby zmarnować jej potencjał. Jeżeli dokładnie przeanalizujemy swoje możliwości, wszystkie za i przeciw, a także sprawdzimy dostępne oferty producentów trawy pampasowej, na pewno znajdziemy coś dla siebie i będziemy zadowoleni z efektu. Warto dokładnie przejrzeć oferty również ze względu na ceny, które są naprawdę różne i może się okazać, że uzyskamy pożądany efekt, wydając mniej pieniędzy niż zakładaliśmy. Trawa pampasowa jest łatwo dostępna, a przy tym naprawdę zachwyca przez lata.