Już na etapie szacowania kosztów planowanej inwestycji może się okazać, że wydatki są większe niż nasz budżet. Niektórzy w takich sytuacjach sami próbują zmienić swój zamysł i powstający w głowie projekt, inni rezygnują i odkładają inwestycję w czasie, a są też tacy, którzy szukają odpowiedniego wsparcia. Ostatnia grupa inwestorów postępuje najrozsądniej.
Projekt dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości
Etap projektowania jest kluczowy podczas realizacji całej inwestycji. Każda firma powinna przed wykonaniem projektu uwzględnić budżet i możliwości swojego klienta i dopiero na ich podstawie stworzyć plan, który będzie dostosowany do jego wymagań, oczekiwań i potencjału. Należy więc szczególną uwagę zwrócić na formę współpracy z wybranym biurem projektowym – jakie etapy obejmuje współpraca, na czym koncentruje się projektant, co jest nam w stanie zaproponować i czy uwzględnia nasze uwagi, możliwości i wizje.
Projektowanie konstrukcji – optymalizacja
Nowoczesne biura konstrukcyjne, takie jak figura.team, oferują projektowanie optymalne, czyli nie tylko wykonują projekt konstrukcji na podstawie budżetu klienta, lecz także zwracają uwagę na każdy jej detal, który mógłby w mniejszym lub większym stopniu usprawnić budowę oraz zmniejszyć koszty inwestycji bez utraty bezpieczeństwa eksploatacji budynku.
Alternatywa dla tradycyjnych materiałów budowlanych
Polska branża budowlana jest coraz bardziej otwarta na alternatywne metody budowy. Trend, który przybył do nas z Zachodu, może w znaczącym stopniu przyśpieszyć realizację projektu i, co ważne, zmniejszyć wydatki związane z zakupem materiałów budowlanych. Duże budynki mogą powstać z prefabrykatów, czyli półproduktów powstających w wyspecjalizowanych w konkretnej dziedzinie fabrykach. Takie firmy mają możliwość zakupu materiałów w korzystniejszych cenach, a następnie stworzenia z nich m.in. gotowych elementów stalowych, drewnianych i żelbetowych.