Pastelowe love

Planowanie nowej aranżacji mieszkania może być trudne, zwłaszcza gdy wcale nie chcemy robić generalnego remontu, a wręcz szukamy czegoś, co nie będzie zbyt ingerencyjne, a jednocześnie odświeży całe wnętrze i nada mu nowego wymiaru. Tutaj główną rolę odegrać zatem mogą dodatki. Najlepiej pastelowe, ponieważ potrafią zmienić każde mieszkanie o 180 stopni. Ponure i ciemne mieszkanie ożywią, a nowoczesnemu dodadzą stylu glamour. Poza tym pastele są teraz niezwykle na topie.

Pastelowe mieszkanie
Jeśli nie mamy zamiaru zmieniać mebli, malować ścian czy wymieniać obicia ulubionej kanapy można postawić na mniejsze zmiany jak wytapetowanie tylko jednej ściany za kanapą w pastelowym kolorze. Zmiana ta zajmie maksymalnie jeden dzień, a efekt będzie trwały. Warto jednak zastanowić się nad kolorystyką całego pomieszczenia, ponieważ przy ścianie w kolorze pasteli wszystko inne może stać się ciemne i ordynarne, albo wręcz przeciwnie mdłe. Zanim wytapetujemy ścianę warto do niepołożonej tapety poprzymierzać inne dodatki, które przy okazji tej zmiany chcemy do mieszkania dorzucić.

Dodatki i akcesoria
Zazwyczaj w pokoju dziennym największą rolę odgrywa kanapa. Na nią można rzucić kilka ozdobnych poduszek w odcieniach błękitu, szarości, bieli i różu. Obojętnie jaki ma kolor w oryginale kilka poduszek ją zmieni nie do poznania. Można też wymienić ramki na zdjęcia na jaśniejsze albo wybrać nowe, drewniane pomalowane na biało. Ciekawe może być też poustawianie dodatkowych bibelotów na szafkach jak kominek do palenia wosku czy ozdobny wazonik. Z powodzeniem można też zmienić firanki i zasłonki, albo rolety na inne, aby pasowały do tego nowego, ale delikatniejszego wnętrza.

Także w kuchni można postawić na pastele. Pojemniki na suche produkty w stylu prowansalskim z delikatnym, kwiatowym dekorem sprawdzą się idealnie. W łazience również ten styl będzie dobrze wyglądał. Chociaż tutaj wystarczające może być wymienienie ręczników na pastelowe, albo dywaników pod nogi. Naprawdę te dwa elementy mogą zrobić wielka różnicę, zwłaszcza gdy do dyspozycji mamy małą łazienkę.