Drzwi drewniane to synonim klasy, elegancji i nieprzemijającej mody. Nic więc dziwnego, że są najchętniej wybieranymi drzwiami do domów i mieszkań. Mogą być wykonane z wielu gatunków drewna, tj. świerk, sosna, modrzew, dąb, czy meranti. Spośród nich najbardziej ceniony jest dąb, a także odporne na wilgoć gatunki egzotyczne drewna.
Drewno klejone czy drewno lite?
Przy wyborze drzwi wewnętrznych drewnianych niezwykle istotna jest technologia ich wykonania. Tańsze są modele z klejonego drewna, natomiast za lite, czyli wykonane z jednego kawałka drewna trzeba odpowiednio więcej zapłacić. W najnowszych technologiach również drewno pozbawiane jest sęków. Jednolita struktura drewna sprzyja wykonywaniu zdobień, kasetonów, szprosów czy rzeźbień. Takie drzwi prezentują się doskonale i są wizytówką domu przez wiele lat.
Drzwi pełne czy dzielone?
Jeśli chodzi o zakup drzwi wewnętrznych drewnianych w wersji bez przeszkleń, to sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu. Ich zaletą jest możliwość zachowania pełnej intymności, a także solidność. Takich drzwi nie uszkodzi się podczas przeciągu, a gorszej jakości szkło w drzwiach może pęknąć. Dlatego najlepiej wybierać drzwi wewnętrzne dzielone od najlepszych producentów. Dzięki temu otrzymuje się finalny produkt z szybkami wykonanymi ze wzmocnionego, hartowanego szkła, nierzadko matowego, zapewniającego więcej intymności. W nowoczesnych aranżacjach wykorzystuje się również szkło weneckie, które optycznie może powiększyć pomieszczenie i podkreślić jego charakter. Zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne drzwi drewniane wewnętrzne z uchylnym, wahadłowym lub przesuwnym sposobem otwierania można znaleźć na stronie dubinski.com.pl.
Drzwi wewnętrzne wykonane z drewna zapewniają potrzebną intymność oraz własną przestrzeń użytkową w mieszkaniu czy też domu. Wystarczy odrobina uszczelnienia i można wykonać ich lepszą izolację akustyczną, jeśli zależy nam na jeszcze większej prywatności. Warto wybierać modele najwyższej jakości, których nie będzie trzeba wymieniać po kilku sezonach, a dodatkowo zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza.